Як зробити з однієї фотографії декілька.

Сучасні цифрові фотоапарати дозволяють робити знімки з великою роздільною здатністю. При цьому деталізація дрібних об'єктів широких планів і групових фото вельми висока. У ряді випадків це дає можливість зробити з однієї фотографії кілька зображень, тим самим виділивши найбільш вдалі її частини в самостійні фото-композиції.
Вам знадобиться
  • Безкоштовний графічний редактор GIMP, доступний для завантаження на сайті gimp.org.
Інструкція
1
Відкрийте фотографію в редакторі GIMP. В головному меню програми виберіть пункти "Файл", "Відкрити ...", або натисніть Ctrl + O. В діалозі вибору файлів перейдіть в каталог із зображенням, виділіть його і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Встановіть відповідний масштаб відображення фотографії . Виберіть пункти меню "Вид", "Масштаб", а потім - потрібний масштаб.
3
Виділіть частину зображення. Виберіть інструмент "Прямокутне виділення". Для вибору інструменту натисніть відповідну кнопку на панелі інструментів, або послідовно виберіть у меню пункти "Інструменти", "Виділення", "Прямокутне виділення". Можна також натиснути клавішу R. Підведіть курсор миші до будь-якого місця зображення. Натисніть і утримуйте ліву кнопку миші. Рухайте курсор над зображенням, розтягуючи що з'явилася рамку. Відпустіть кнопку миші. Скорегуйте область виділення, переміщаючи його краї і кути методом перетягування мишею.
4
Скопіюйте виділений фрагмент зображення в буфер обміну. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + C, або виберіть у меню пункти "Правка", "Копіювати".
5
Створіть нове зображення з буфера обміну. Виберіть в меню пункти "Файл", "Створити", "З буфера обміну", або натисніть Shift + Ctrl + V. Буде створено нове вікно GIMP. У ньому буде відображений фрагмент зображення вихідної фотографії , раніше скопійований в буфер обміну.
6
Збережіть створене зображення. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + S, або виберіть у меню "Файл" і "Зберегти". У діалозі вкажіть ім'я і шлях для збереження файлу, а також його формат. Натисніть кнопку "Зберегти".
7
Створіть ще декілька фотографій з вихідного зображення. Повторіть кроки 3-6, виділяючи нові області. Зберігайте фрагменти вихідної фотографії під різними іменами.
Зверніть увагу
Зберігаючи зображення, будьте уважні. Ви можете випадково зберегти вихідне зображення. Якщо зображення було стисло алгоритмом з втратою якості (наприклад, jpeg), то при випадковому його збереженні з параметрами стиснення, встановленими користувачем, якість може ще більше погіршитися.
Корисна порада
Використовуйте інструмент кадрування на створених з буфера обміну зображеннях для більш точної їх підгонки до бажаних розмірам.