Як оптимально облаштувати маленьку кухню.

Планування маленької кухні бажано продумати заздалегідь, щоб врахувати всі переваги та можливі варіанти щодо оптимізації корисного простору і її функціональності. За допомогою деяких хитрощів можна візуально збільшити площу кухні.

1. Для маленької кухні найбільш практичною і затишною, вважається Г - подібне планування, завдяки має кутку, в якому можна поставити і візуально приховати: холодильник, мийку, варильну панель або шафа для зберігання кухонного приладдя.

2. При виборі фасаду кухні, віддайте перевагу світлим відтінкам, які візуально збільшать простір. Колір повинен бути однорідним без аплікацій і малюнків.

3. По можливості встановлюйте тільки вбудовану техніку і закривайте її фасадом кухні. Перед тим як придбати духовку, подумайте про її необхідність на кухні, адже нині серця багатьох господинь завоювали кухонні помічники, такі як мультиварка, аерогриль і мікрохвильовка. Що стосується вручений панелі, то навряд чи будуть використовуватися відразу всі чотири конфорки, тому можна встановити панель з двома, тим самим заощадивши заповітні сантиметри. Мікрохвильовку не варто ставити на стільницю робочої зони, заховайте її в шафу або повісьте на спеціальні кріплення.

4.Відмінна способом збільшити функціональність кухні і візуально її площа є продовження зони стільниці суцільною лінією до підвіконня, звичайно, якщо цього дозволяє планування. Ідеальним матеріалом для неї є штучний або натуральний камінь. А для ще більшої економії можна зробити саму стільницю трохи вужче або подбати про додаткову робочій зоні у вигляді висувної стільниці.

5. У деяких квартирах двері на кухні виявляється просто зайвою, "крадучи" дорогоцінні сантиметри. Якщо все ж у вас є впевненість, що двері на кухні необхідна, то поставте розсувні двері.