Як виростити троянду з живої квітки.

Багато, кому дарували букет з троянд, помічали, що через кілька днів на стеблах з'являлися свіжі пагони. Звичайно, перша думка - дати нове життя рослині, виростивши з нього новий квітка такий же дивовижної краси. На жаль, зробити це досить складно. Особливо якщо це троянди іноземного походження та іноземній же зрізання, тобто минулі процедуру хімічної обробки. Вітчизняну троянду укоренити простіше, але це не завжди дає очікуваний результат: створена для тепличної вигонки, в вашому саду вона даватиме дрібні і деформовані квіти, а зиму може не пережити зовсім. Однак якщо ви вирішили в що б те не стало виростити троянду з живої квітки, ви зможете це зробити при дотриманні деяких правил.
Інструкція
1
Дочекайтеся в'янення букета (але не повного). Зі стебел наріжте живці так, щоб на кожному було не менше 3-х нирок. Тобто кожен фрагмент втечі повинен мати 2 міжвузля.
2
Гострим лезом від бритви або ножем зробіть невеликий косий зріз прямо під ниркою і прямий зріз на 0,5 см вище нирки. Якщо є листя, нижній видаліть зовсім, верхній - наполовину.
3
Візьміть препарат для поліпшення вкорінення рослин (наприклад, Корневин або Гетероауксин, вони є у вільному продажу в квіткових магазинах), розведіть згідно інструкції і помістіть живці в розчин на 12-14 годин.
4
Приготуйте горщик з живильним і пухкою землею (можна купити готовий грунт для троянд в магазині). Посадіть живці похило, простеживши, щоб середня нирка виявилася над землею, трохи вище поверхні. Землю навколо держака злегка примніть пальцями.
5
Розріжте пластикову пляшку з відгвинчені кришкою навпіл приблизно по центру. Верхньою частиною накрийте живці. Оптимальна температура повітря для ваших посадок + 25 ° C.
6
Обприскуйте ваші посадки 5-6 разів на день відстояною водою кімнатної температури (або навіть трохи тепліше). Час від часу можна обприскувати слабким розчином препаратів Циркон або Епін. Земля в горщику повинна бути весь час вологою, але не кіселістой.
Зверніть увагу
Укоренение триває приблизно місяць. Весь цей час ви повинні буквально «виходжувати» своїх вихованців. Доведеться запастися терпінням.
Корисна порада
Не можна виставляти горщик з живцями під прямі промені солнца.Лучше всього вкорінюються живці, висаджені в землю в червні.