Як збільшити пам'ять біля комп'ютера.

Вимоги до апаратних характеристикам комп'ютерів ростуть постійно. Одним з найбільш затребуваних «ресурсів» комп'ютера є його оперативна пам'ять. Якщо кілька років тому нормою були 3-4 одночасно запущених додатки, то сьогодні ця цифра може перевищувати 10. При цьому зростає і використовується кожним додатком обсяг пам'яті. Як наслідок, обсяг оперативної пам'яті комп'ютера доводиться збільшувати.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, оперативна пам'ять, викрутка, початкові навички по роботі з комп'ютером
Інструкція
1
Спочатку потрібно визначити, чи є можливість збільшення обсягу пам'яті, і який тип пам'яті використовується в комп'ютері. Для цього зніміть кришку корпусу з боку роз'ємів підключення материнської плати. Поруч з процесорним сокетом знаходяться слоти для розміщення оперативної пам'яті. Як правило, їх число кратно двом (два, чотири або шість), і в одному або декількох з них встановлені модулі, їх ще називають «планками», оперативної пам'яті. Вони зафіксовані засувками, які розташовані по краях слота. Подивіться, чи є вільні слоти. Якщо вільних слотів немає, збільшити пам'ять можна шляхом заміни встановлених модулів пам'яті на нові, більшого об'єму.
2
Встановіть модулі пам'яті в слоти. Обов'язково простежте, щоб модулі були встановлені «до упору», смуга контактів повинна бути повністю прихована в слоті, а засувки повинні бути зариті. Вставити модулі «не так» не можна, завадить спеціальний виступ-запобіжник всередині слота. Тому якщо планка не входить, подивіться, може, її потрібно перевернути.
3
Увімкніть комп'ютер. Повинна завантажитися операційна система. Якщо цього не відбувається, можливо, встановлені модулі пам'яті несумісні між собою або з материнською платою. В цьому випадку слід продовжити пошуки відповідного модуля. Слід зазначити, що такі ситуації виникають рідко.
Зверніть увагу
Всі описані нижче операції слід проводити при вимкненому живленні комп'ютера.
Корисна порада
Щоб купити пам'ять потрібного типу, найпростіше витягти модуль пам'яті з слота і взяти його з собою в магазин, на предмет показати продавцю і попросити аналогічний. Звичайно, бажано ставити однакові модулі пам'яті, щоб уникнути проблем з сумісністю, проте чим старше комп'ютер, тим менше ймовірність знайти модуль, повністю ідентичний вашому. Тому перед покупкою уточніть у продавця, чи можливе повернення планки в разі, якщо вона виявиться працювати в парі з вашою.