Як намалювати текстуру.

В малюнку багато різних стилів роботи, завдяки цьому кожна картина набуває свій витончений образ. У кожній картині зображені різні мазки, техніки виконання та легка рука художника. Візьміть, наприклад, кору дерева. Це ідеальні лінії, які зображені самою природою.
Вам знадобиться
  • Шматок кори з цікавою фактурою, аркуш паперу, олівець, графітний стрижень, клей, велика плоска кисть, пастельні фарби, кольорові олівці, акрилові фарби.
Інструкція
1
Візьміть олівець і намалюйте кору, варіюючи натиск олівця, щоб вийшли світлі і темні лінії. Визначте місця, де фактура кори відрізняється найбільшою товщиною. Нанесіть на ці ділянки клей, використовуючи для цього пухирець з гострим наконечником. Утворюються виступаючі над поверхнею паперу патьоки клею.
2
Відтворіть нерівну поверхню кори. Візьміть для цього плоску кисть зі свинячої щетини і розмажте клей по паперу. Робіть це різкими короткими мазками і в кінці кожного мазка піднімайте кисть так, щоб клей витягувався вгору над поверхнею паперу. Залиште клей просихати до наступного ранку.
3
Переконайтеся, що клей повністю просох. Зафарбуйте не покриті клеєм ділянки пастельними фарбами - паленої умброю на більш світлих місцях і сирої умброю на більш темних. Потім розітріть пастель пальцем, щоб нанести фарбу і на вкриті клеєм ділянки кори. Змішуючись з клеєм, пастель утворює на його поверхні кольорові плями.
4
Додайте акрилову фарбу. Видавлюйте з тюбика на палець потроху акрилової фарби палена умбра і обережно нанесіть їх на темні ділянки кори. Там, де кора темніше, наносите фарбу більш густим шаром, а там, де кора світліше, - більш тонким шаром. Фарба осяде в поглибленнях змащеній клеєм поверхні, утворюючи дуже цікавий плямистий візерунок.
5
У висновку пройдіться по поверхні картини олівцем і графітним стрижнем, проводячи ними випадкові лінії, що зображують тріщини в корі. Додайте також кілька кольорових ліній: темно-коричневим олівцем - на світлих ділянках кори, а золотисто-коричневим - на темних.
Зверніть увагу
Цей цікавий об'ємний етюд передає не тільки колір кори, але і її форму, що дозволяє дуже жваво і реалістично відтворити складну фактуру.
Корисна порада
Структура дерева передається за допомогою клею і звичайних фарб.
При створенні мультяшних малюнків художник стикається з необхідністю намалювати природу так, щоб вона виглядала одночасно досить натурально і в той же час не вибивалася із загального плану. Намалювати кору дерева можна за допомогою програми Photoshop, навіть якщо ви не володієте всіма інструментами в повній мірі.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія дерева.
Інструкція
1
Створіть новий документ в програмі Photoshop. Виберіть стандартну круглу кисть (розмір 40 px, прозорість 40%) і намалюйте стовбур, роблячи безліч довгих мазків. При цьому тиск на перо міняйте, щоб отримати невелику «смугастість». При необхідності зробіть відгалуження, мазки при цьому повинні трохи вдаватися всередину стовбура.
2
З того боку, де буде сонце, зробіть кілька мазків більш світлої пензлем (того ж відтінку), а з протилежного боку трохи затемните ствол. У самого краю темної сторони можна провести найтемніші штрихи - орієнтуйтеся на фотографії справжніх дерев.
3
Створіть новий шар для волокон. За допомогою непрозорої круглої кисті (розмір 8 рх) намалюйте волокна дерева, у вигляді ромбічної мережі. Колір при цьому потрібен найтемніший з використовувалися раніше. Підберіть оптимальну прозорість при режимі накладення Soft Light.
4
На цьому ж шарі за допомогою кисті розміром 4 рх прозорістю 60% кожну клітинку мережі заповніть дрібної штрихуванням. Намагайтеся, щоб в сусідніх волокнах штрихування було в різних напрямках. Можна додати кілька тріщин між волокнами.
5
Додайте обсяг за допомогою ще одного шару. Візьміть непрозору кисть (розмір в половину стовбура), світлого кольору, з м'якими краями. Проведіть уздовж світлої сторони ствола широку лінію. Підберіть оптимальну прозорість (70-80%) в режимі накладення шару Overlay.
6
Точно також з протилежного боку стовбура надайте обсяг корі темної пензлем (режим накладення Multiply, 30-40%).
7
Щоб додати малюнку казково, використовуйте рефлекс. Створіть новий шар і пензлем яскравого кольору (наприклад, зеленою) проведіть кілька смуг по волокнам в темній частині ствола. Поставте режим накладення Color Dodge, прозорість 40%.
8
За бажанням додайте мох, листя, траву навколо, щоб дерево стало частиною навколишнього лісу. Використовуйте для цього кисті підходящої форми, які можна скачати в інтернеті. Не забувайте, що з одного боку стовбура всі елементи повинні бути світліше, ніж з іншого.