Як представити число.

Ми живемо в цифровому світі. Якщо раніше головні цінності представляли земля, гроші або засоби виробництва, тепер все вирішують технології та інформація. Кожна людина, що бажає домогтися успіху, просто зобов'язаний розуміти будь-які числа, в якому б вигляді вони не були представлені. Крім звичайної десяткової форми запису розрізняють безліч інших зручних способів представлення чисел (в умовах конкретних задач). Розглянемо найбільш поширені з них.
Вам знадобиться
  • Калькулятор
Інструкція
1
Для подання десяткового числа у вигляді звичайного дробу потрібно спочатку подивитися, яким воно є - цілим або речовим. Ціле число не має коми зовсім, або після коми стоїть нуль (або багато нулів, що одне і теж). Якщо ж після коми є деякі числа, то дане число відноситься до речових. Ціле число дуже легко уявити у вигляді дробу: в чисельник йде само число , а в знаменник - одиниця. З десятковим дробом майже так само, тільки будемо множити обидві частина дробу на десять доти, поки не позбудемося коми в чисельнику.
2
Уявити дріб у вигляді відсотків теж дуже просто. Ділимо чисельник на знаменник (якщо усно не виходить, використовуємо калькулятор). Вийшло число домножимо на 100 відсотків. Якщо відсотків більше ста або сто, то вихідна дріб - неправильна.
3
В різних завданнях з інформатики, в тому числі і в ЄДІ, потрібно навик перекладу десяткових чисел в двійкові. Алгоритм простий. Ділимо стовпчиком число на 2. Записуємо кожен залишок, починаючи з першого (це 0 або 1), приватне ж ділимо на 2 знову, доти, поки не отримаємо в якості приватного 0 або 1. Потім записуємо отриману послідовність чисел в зворотному порядку, починаючи з останнього приватного. На малюнку показаний процес перекладу десяткової сотні в двійкову систему.
4
В інформатиці та програмуванні часто зустрічається запис числа в експоненційної формі. Будь-яке число можна представити у вигляді A * B, де A - число , по модулю більшу 1, але меншу 10; B - 10 в будь-якій мірі. Це число може бути цілим або раціональним. Для запису в експоненційною формі виділяємо раціональну частину A і записуємо її, ставимо латинську букву "E" (вона свідчить про експоненційної запису числа), потім вказуємо ступінь десятки (множника B). Наприклад, число 0,005 = 5 * 10 ^ (- 3) = 5E-3.