Як вив'язувати п'яту носка.

Коли настають холоди, ми все частіше замислюємося про те, як було б добре огорнути наші ніжки в теплі вовняні шкарпетки, щоб завжди відчувати себе комфортно і тепло. Багато з нас при перших ознаках похолодання йдуть в магазин і купують собі шкарпетки. Але можна зв'язати шкарпетки самому. В цьому немає нічого складного, якщо у вас є навички в'язання, то ви легко і швидко зв'яжіть собі теплі шкарпетки, які зігріють вас в морозну погоду. При в'язанні носка дуже часто виникають проблеми з правильним вив'язування п'яти. Отже, розглянемо покроково, як це робити:
Вам знадобиться
  • Вовняні нитки, 5 спиць, капронова нитка для додавання в п'яту.
Інструкція
1
Для в'язання приготуйте п'ять спиць. Залежно від щільності в'язання в середньому вам знадобиться 100-150 гр. вовни. Якщо шкарпетки будуть з орнаментом, то ниток потрібно трохи більше.
2
По колу справа наліво пров'яжіть по зовнішній стороні 4-5 см гумкою 1х1х. Зв'язавши гумку (манжету), панчішних в'язанням пров'яжіть ще 5 см. (До щиколотки). Після цього вив'язувати п'ятку.
3
Розділіть в'язання на дві рівні частини і в'яжіть петлі тільки на двох спицях: 3-й і 4-й (петлі, які знаходяться на 1-й і 2-й спицях в в'язанні п'яти не беруть участь).
4
Для зручності роботи спочатку пров'яжіть петлі з двох спиць на одну (з 3-й і 4-й). Потім зв'яжіть пряме полотно - висоту п'яти. Висоту полотна визначте наступним чином: число крайніх петель з одного з країв дорівнює числу петель на одній спиці.
5
Форму п'яти формуйте шляхом убавленія петель. Розділіть петлі, включаючи крайні, на три рівних частини (якщо отримане число не ділиться на три без залишку, то залишок додайте до середньої частини).
6
Починайте в'язати перший ряд виворітного боку полотна. З'єднайте петлі першої бічної частини, потім всі петлі середньої частини. Останню петлю зв'яжіть виворітного разом із сусідньою петлею другої бічної частини. Решта петлі залиште непровязаннимі.
7
Тепер в'яжіть другий ряд лицьовими петлями (лицьову сторону полотна). Останню петлю зніміть і підтягніть. З'єднайте всі петлі середньої частини, крім останньої. Її зв'яжіть з сусідньою петлею першої бічної частини.
8
Повторіть 1-й і 2-й ряди, щоб всі петлі бічних частин були пров'язані з крайніми петлями середньої частини. Роботу закінчите пров'язуванням лицьового ряду. На спиці залишаться тільки петлі середньої частини. Якщо все зробите правильно, то легко і швидко вивяжіте п'ятку носка . При утворенні п'яти додайте до вовняної нитці капронову або іншу міцну нитку. Коли п'ятку зв'яжіть, цю нитку обірвіть і продовжите в'язання тільки вовняний.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kdFq0vSHj-M