Як видалити не видаляти файл.

Нерідко при спробі видалити файл або папку користувач стикається з повідомленням про помилку, а файл (і, відповідно, яка містить його папка) залишаються в недоторканності, заважаючи привести диск в порядок. Така ситуація може скластися при видаленні раніше встановлених програм, коли не видаляти файл залишається в папці додатка, або просто при очищенні диска від втратили актуальність файлів і папок.

Спосіб, за допомогою якого можна видалити не видаляти файл, залежить від того, з якої причини файл неможливо видалити стандартними засобами Windows. Спробуйте ці рекомендації по порядку, рано чи пізно файл вдасться видалити.

  1. Закрийте всі відкриті вікна. Цілком можливо, що файл просто використовується якийсь із запущених програм, наприклад, Microsoft Word або Adobe Photoshop. Це може статися в разі, якщо проблеми виникли з видаленням файлу документа або зображення відповідно. Відкрите додаток блокує будь-які операції з використовуваними їм файлами. Після закриття всіх вікон зайняті файли будуть розблоковані, і їх можна буде легко видалити.
  2. Перезавантажте комп'ютер. Можливо, якийсь додаток або окремі процеси, пов'язані з ним, залишилися в пам'яті навіть після закриття основного вікна, і саме вони «тримають» файл. Після перезавантаження пам'ять буде очищена від таких втрачених процесів, і файл можна буде видалити.
  3. Спробуйте перейменувати файл. Іноді причиною того, що файл не вдається видалити, є неприпустимі символи в його назві (це буває пов'язано зі збоями в роботі додатків, або такий файл може з'явитися при розпакуванні отриманого з інтернету архіву). Замініть ім'я файлу на якесь просте поєднання знаків, наприклад, «123», після чого можна буде видалити не видаляти файл.
  4. Якщо всі попередні способи не допомогли, спробуйте завантажитися в безпечному режимі. Можливо, це дозволить видалити файл. Крім того, в цьому випадку абсолютно необхідно ретельно перевірити систему на наявність вірусів та іншого шкідливого програмного забезпечення. Може допомогти і завантаження системи з системного компакт-диска.
  5. Скористайтеся утилітою для видалення особливо «наполегливих» файлів. Наприклад, можна використовувати Unlocker - безкоштовну утиліту, що дозволяє зняти блокування і видалити файл. Завантажити утиліту можна тут http://www.freeware32.ru/index.php?program=1267