Які овочі корисно їсти навесні ?

З приходом весни дитячий організм ослаблений і потребує відновлення. Вітамінами з аптеки проблему не вирішити, необхідно повноцінне правильне харчування. Овочі для дитячого організму є джерелом корисних речовин і вітамінів, які позитивно впливають на роботу кишечника, активізують процеси травлення і підвищують апетит.

Найкорисніші овочі навесні це морква, картопля, свіжа капуста, редька, огірок, перець, листя салату, зелена цибуля. Частина цих овочів можна і навіть потрібно вживати в сирому вигляді в салатах, а інші можна готувати на пару, що дозволить зберегти вітаміни і мінерали.

Кількість уживаних овочів в раціоні малюка має бути обмеженим. Якщо дитині ще немає трьох років, то його норма 200 грам овочів на день. Для дітей постарше від 300 до 400 грам в день. Помідори, огірки, капуста допомагають виробляти шлунковий сік, що в свою чергу покращить апетит. Листя салату крім поліпшення травлення, допомагають зміцнити стінки кровоносних судин і благотворно впливають на нервову систему.

Починайте прийом їжі з невеликої порції легкого салату, щоб малюк з'їв і основне блюдо. В самому звичайному картоплі є вуглеводи, амінокислоти, солі деяких металів, які сприятливо впливають на організм малюка. Морква в сирому вигляді дуже погано засвоюється дитячим організмом, а морквяний сік легше і швидше. Всього 50 грам соку, замінюють одну невелику моркву. Картопля найкраще запікати або відварювати.

В місті практично всі овочі купуються в магазині чи на ринку, тому вибрати корисні овочі навесні завдання не з легких. Основна проблема наявність нітратів. В овочах середніх розмірів міститься менше нітратів, ніж у більш великих плодах. Щоб звести їх зміст до мінімуму замочіть на півгодини овочі в холодній воді. Шкірку з плодів видаляємо, а у капусти обов'язково вирізаємо качан. Купуйте овочі в перевірених магазинах або у знайомих. При цьому плоди повинні бути твердими, без пошкоджень. Зберігати овочі потрібно в прохолодному і сухому місці. Пам'ятайте, найкращі овочі це ті, які ростуть у вашому регіоні.