Як привчити спанієля. привчання спанієля до човна.

Спаниель буде вам вірним і відданим другом, але, щоб ваша спільне життя з собакою не доставляла вам клопоту, цуценяті потрібно в перший же день пояснити правила поведінки. Одне з них - привчити цуценя не залишати калюжі по всій квартирі.
Вам знадобиться
  • Лоток, наповнювач або газета, нашийник, поводок.
Інструкція
1
Встановіть лоток в затишному місці, де він не буде заважати вам, і куди буде постійний доступ цуценяті. Коли маленький спанієль спробує присісти і зробити калюжу у вас на килимі, змочіть в ній газету і покладіть в лоток. Дайте понюхати собаці, вона зрозуміє, що це - туалет.
2
Коли ви помітили, що ваш спанієль намагається прилаштуватися в недозволеному місці, хапайте його і несіть до лотка. Не давайте йому зійти з лотка, поки він не справить свою нужду. Після того, як ви домоглися бажаного результату, похваліть собаку, дайте їй ласощі. Скоро спанієль привчиться бігати до лотка самостійно, щоб зробити господареві приємно і заробити вкусняшку.
3
Коли цуценяті виповнюється три місяці, і всі необхідні щеплення вже зроблено, пора привчати спанієля ходити на вулицю. Зробити це досить легко, проте, перший час вам доведеться побігати. Виходьте гуляти з цуценям в той час, коли він повинен захотіти в туалет: вранці, як тільки ваш спанієль прокинувся, через деякий час після їди. Якщо побачили, що пес кидається по квартирі і шукає затишний куточок, хапайте його і біжіть на вулицю. Лоток не прибирайте як мінімум до півроку, маленькі цуценята ходять в туалет часто. Пізніше вже ваш спанієль сам привчить вас, як часто з ним потрібно гуляти.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не вигулюйте собаку відразу після їжі, у неї може трапитися заворот кишечника. Зачекайте як мінімум годину.