Як давати гроші під відсотки.

Даючи гроші в борг, обов'язково складайте боргову розписку написану рукою позичальника, а ще краще нотаріальний договір. Хоча розписка має таку ж юридичну силу. Запросіть двох свідків, які поставлять свої реквізити і підписи про факт позики. Відсотки, під які ви даєте гроші в борг в розписці вказувати не потрібно. Ця графа не розглядається при судовому розгляді про не поверненні боргу. Суму відсотків включите в загальну суму боргу.
Інструкція
1
Розписка про позику грошей повинна бути написана рукою позичальника, а не надрукована на друкованих пристроях. Тільки розписка, дана від руки, має юридичну силу при подачі заяви до суду. В розписці необхідно вказати всі реквізити позичальника, його домашня адреса, сума боргу, яка включає в себе відсотки. Суму потрібно вказувати цифрами і прописом та в валюті, яка була присутня при позиці. У всіх порожніх місцях розписки ставити прочерк у формі Z. Вкажіть дату повернення боргу.
2
Напишіть всі свої реквізити і реквізити свідків. Поставте підпису і дату складання розписки.
3
Якщо гроші вам не повернуть, з борговою розпискою і свідками зверніться до суду із заявою.
4
Звертатися в якісь інші органи або структури є протизаконною дією і карається за законом. Тим більше ні в якому разі не застосовуйте загрози при не поверненні боргу. Дійте тільки законними шляхами.
5
Часто достатньо буває переговорити з людиною і дати йому додатковий час для повернення боргу.
В даний час банки пропонують своїм клієнтам різні програми кредитування, які здатні задовольнити досить широке коло потреб. Щоб взяти гроші під відсотки, необхідно знати, на що ви їх будете витрачати і, виходячи з цього, запитувати певний кредит.
Інструкція
1
Для отримання кредитних грошей зверніться в банк або фонд, який надає позики фізичним особам. Дізнайтеся у консультанта, які програми кредитування вони надають і умови даних програм. Наприклад, якщо гроші вам потрібні на покупку автомобіля, то розпитайте докладно про програму автокредитування. Як правило, по ній процентні ставки бувають нижче, ніж за споживчим кредитом, але зате вам доведеться платити страховку за весь період користування позиковими грошима.
2
При зверненні в банк зверніть уваги на умови надання позики: процентні ставки, терміни кредитування, необхідність страхування заставленого майна, життя і здоров'я. Врахуйте, що навіть невелика на перший погляд різниця в процентах, здатна заощадити вам значну суму грошей за весь термін користування коштами. Особливо це стосується довгострокових кредитів, наприклад, по іпотеці. Обов'язково уточніть у кредитного інспектора про наявність всіляких комісій та про порядок погашення кредиту. Ці чинники відмовляють значний вплив на реальну ціну позикових грошей. Часом реальна процентна ставка по кредитах буває набагато вище заявленої.
3
Після того як ви виберіть банк і вид кредитування, зберіть необхідний пакет документів. Як правило, умови стандартні для більшості банків. Зазвичай це: паспорт, довідка про рівень доходів, документи по заставі або поручительству, трудова книжка, водійське посвідчення і т.п. Але деякі кредитні організації можуть запросити й інші документи на їх розсуд. Про це вам повідомить кредитний інспектор на консультації.
4
Як тільки ви представите повний пакет документів, вашу заявку розглянуть. При цьому банк найчастіше звертає увагу на кредитну історію позичальника. Тому, якщо ви не дуже справний платник і допускали прострочення по раніше узятих кредитах, не дивуйтеся, що отримаєте відмову в наданні грошей.
5
Якщо з вашої кредитної історією все гаразд і інших обставин, що перешкоджають видачі кредиту, банк не виявить, приготуйтеся до підписання кредитного договору та отримання запитаної суми. Не поспішайте при цьому, уважно прочитайте умови, адже від них багато в чому залежатимуть ваші подальші взаємини з банком.