Якої шкоди може принести протеїновий коктейль.

Багато спортсмени-початківці задаються питанням, чи не завдасть вживання протеїнових коктейлів шкоди їх здоров'ю. Забігаючи наперед, можна сказати, що від прийому таких напоїв шкоди немає. Але це якщо говорити в цілому. А зокрема - тут є деякі нюанси, які обов'язково потрібно враховувати.
Інструкція
1
Протеїновий коктейль - це, по суті, витяжка водорозчинних білків з яєчного білка, молочної сироватки або багатих протеїнами рослинних продуктів (наприклад, сої). Крім того, іноді до складу таких коктейлів вводять мінеральні добавки і полівітамінні комплекси, покликані компенсувати втрату солей калію і натрію, що виходять разом з потом.
2
У деяких випадках в протеїнові коктейлі для підвищення калорійності додають трохи жирів і вуглеводів (сахарози або фруктози) - це так звані «гейнери», або ж енергетичні коктейлі. Головна перевага протеїнових напоїв полягає в тому, що їх можна приймати як під час тренування, так і безпосередньо перед нею. Значна частина продуктів, які містять багато білка - бобові, м'ясо, сири та інші - є досить «важкими» для шлунка. Їх украй не рекомендується вживати в їжу безпосередньо перед тренуванням.
3
Існують окремі випадки, коли протеїнові коктейлі погано переносяться людським організмом і їх вживання може завдати йому шкоди. До таких станів відносяться: непереносимість молочних продуктів (особливо наявність алергії на лактозу); хронічні розлади травлення; період гострого харчового отруєння; хронічна ппеченочная недостатність; хронічна ниркова недостатність; ферментативна недостатність.
4
Крім того, слід згадати про шкоду вживання соєвого протеїну. Спортсмени його приймають не так часто, як сироватковий, проте в редук випадках він здатний проявити свої побічні ефекти. Це пов'язано з тим, що у складі соєвого білка є нестероїдні рослинні сполуки - фітоестрогени, дія яких багато в чому схоже з жіночими гормонами. А тому, якщо у спортсмена (незалежно від статі) є серйозні збої в роботі ендокринної системи, прийом соєвих протеїнових коктейлів необхідно припинити.
5
Шкода протеїнових коктейлів може виразитися в проблемах з травленням. Такі несприятливі наслідки можуть виявитися, якщо не дотримуватися дозування цього напою. Досить часто спортсмени-початківці не хочуть запасатися терпінням і докладати необхідних зусиль для досягнення ефективного результату. Багатьом хочеться отримати м'язисту фігуру в стислі терміни, а тому люди починають неправильно вживати білковий напій. У цьому випадку шкода протеїнового коктейлю практично перекриває всю користь такого продукту. Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, важливо не нехтувати рекомендаціями про дозування напою, зазначеними його виробником.
6
Надзвичайно важливо здобувати якісний протеїн тільки у перевіреного виробника. Справа в тому, що деякі несовестние компанії-виробники можуть додавати в свій продукт різні добавки, які згодом можуть негативно відіб'ється на здоров'ї. Зрозуміло, не слід забувати про те, що вживати протеїновий коктейль потрібно протягом 2:00 після його приготування. Якщо ви зберігаєте готовий напій в холодильнику, термін зберігання становить 5 годин.
Зверніть увагу
Протеїновий коктейль буде корисний під час програми важких тренувань, довгих і утомливих туристичних походів. Однак, цей продукт ні в якому разі не повинен заміняти повноцінне харчування.