Як покласти ламінат на дерев'яну підлогу.

Ламінат сьогодні одне з найпопулярніших і поширених підлогових покриттів. Він гарний, прекрасно імітує натуральний паркет, невибагливий в експлуатації, легко миється і при необхідності легко замінюється. А найголовніше - правильно покласти ламінат зможе будь-яка людина, навіть не володіючи спеціальними знаннями. Важливо тільки точно слідувати інструкції.
Інструкція
1
Укладати ламінат можна на будь підлогу за винятком ковроліну. Бетонне, дощате, паркетне підставу цілком прийнятно для успішної укладання ламінату. Єдине жорстка вимога - поверхня підлоги повинна бути рівною. Допустимі тільки невеликі перепади (не більше 2-3 мм.) На поверхні в 1,5-2 м.
2
Після покупки необхідної кількості ламінату, він повинен вилежатися в кімнаті, де буде покладено, не менше двох діб. Це потрібно для того, щоб матеріал освоївся з температурою і вологістю приміщення. А за цей час можна підготувати поверхню підлоги до укладання нового покриття.
3
Якщо планується укладати ламінат на дерев'яну підлогу, особливу увагу слід приділити дослідженню його стану. Якщо дошки старі і пригинаються під вагою, скриплять або розходяться, всі ці місця доведеться попередньо відремонтувати. Рассохшиеся мостини заново перебивають і згуртовують, найстаріші дошки при необхідності замінюють новими.
4
Після закріплення всіх мостин підлогу ретельно вирівнюють. Перепади висоти можна виявити за допомогою будівельного схилу. Якщо десь вони перевищують 2 мм. підлогу необхідно вирівняти шліфувальної машинкою. Якщо перепад значний, можна підкласти листи фанери. В цьому випадку її необхідно міцно прибити до підлоги.
5
Останнім етапом підготовки поверхні є укладання гідроізоляції. Зазвичай її роблять з щільної поліетиленової плівки, покладеної шарами внахлест і склеєної скотчем по всьому периметру кімнати. Бажано зробити невеликий нахлест плівки на стіни, який так само закріплюється скотчем.
6
Ламінат кладуть на підготовлену поверхню, акуратно скріплюючи панелі між собою за допомогою наявних на них замків. Пластини ламінату краще укладати перпендикулярно стінам з вікнами для того, щоб денне світло падало паралельно стикувальним швам і робив їх менш помітними. Після повного покриття всієї площі підлоги панелями ламінату та їх закріплення, прибивають плінтуси на стику підлоги і стін. На цьому укладка статевого покриття вважається закінченою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8Z8C8ittq-E
Ламінат - це одне з найкращих сучасних підлогових покриттів. За зовнішнім виглядом він практично нічим не поступається натуральному паркету, при тому що ціна його набагато нижча. Водночас ламінат неймовірно стійкий до зовнішнього руйнівному впливу, невимогливий у догляді і дуже простий в укладанні. Не дивно, що сьогодні це дійсно одне з найпопулярніших покриттів і його широко використовують не тільки в нових будинках, а й при заміні старих підлог.
Інструкція
1
Великою перевагою ламінату є те, що його можна укладати практично на будь-яку підставу. У тому числі і на дерев'яні поли, які так часто зустрічаються в старих будинках. Єдині жорсткі вимоги, які необхідно ретельно дотримуватися, - це щоб дерев'яна поверхню для укладання ламінату була сухою і рівною.
2
Тому перед тим як стелити ламінат на дерев'яні поли, їх необхідно підготувати. У більшості випадків під дією часу дерев'яна підлога починає скрипіти і просідати під зовнішньої тяжкістю. Мостини розсихаються і між ними утворюються помітні щілини. Всі ці недоліки необхідно усунути перед укладанням нового покриття. Починають цю роботу зі зняття плінтусів.
3
Якщо мостини сильно рассохлись, а частина з них прийшла в повну непридатність, підлогу спочатку перебирають. Зіпсовані мостини замінюють новими дошками, підлога збивають і вирівнюють шліфувальною машиною. Повністю згуртований і вирівняний дерев'яна підлога додатково закривають листами фанери, які прибивають до мостинам.
4
Щоб збільшити термін служби ламінату бажано покласти під нього на прибиту фанеру спеціальну підкладку, яку можна придбати в будівельному магазині. Їх виробляють з різних матеріалів. Найбільш поширеними в силу своєї економічності та доступності сьогодні є підкладки з пенополіетіленовие плівки. Набагато більш якісним, але і дорогим варіантом, виступають пробкові підкладки. Вони все прекрасно утримують тепло, служать хорошою звукоізоляцією і дуже стійкі до руйнувань. Пробкові підкладки можуть випускатися як у вигляді жорстких листів, так і в рулонах.
5
Ламінат укладають на дерев'яну підлогу поверх закріпленої підкладки. Після покриття всієї поверхні підлоги, біля стін прибивають зняті раніше плінтуси. Пол, змонтований подібним чином, абсолютно безшумний, не скрипить, не прогинається і може служити довгі роки.