Як порахувати частки від чогось. Як правильно розрахувати частку, якщо одне з чисел від'ємне excel.

Сучасна людина часто стикається з досить непростими завданнями, причому рівень розвитку інформаційного суспільства має на увазі вміння їх вирішувати. Вирішувати задачі на розрахунок часток від чого-небудь повинен кожна освічена людина. Володіння навичками розрахунку часток найчастіше потрібна на практиці. У кулінарній книзі або в підручнику з фізики може зустрітися таке завдання. Між тим, навчитися розраховувати частки досить просто.
Вам знадобиться
  • Калькулятор, табличний редактор Excel
Інструкція
1
Спочатку проаналізуйте умову задачі. Вам потрібно зрозуміти, що конкретно від вас вимагається - відповідь у вигляді процентної частки або дроби.
2
Якщо в умові завдання говориться, що потрібно порахувати, яку частину займає від цілого що-небудь, то від вас вимагається надати відповідь у вигляді правильної дробу (у якої чисельник більше знаменника). Для цього потрібно, щоб обидва числа (і частина, і ціле) були цілими. Якщо одне з них (або обидва відразу) представлені десятковими дробами, домножимо обидва на десять (або на 100, 1000, загалом, поки вони не стануть цілими). Далі записуємо частина над дробової рисою, а ціле - під нею. Бажано, але необов'язково, скоротити дріб (тобто розділити чисельник і знаменник на загальний множник.
3
Якщо нам кажуть порахувати частку або просять наочно представити числові дані, то необхідно дати відповідь в процентах. Для цього ми повторюємо попередній крок, потім ділимо чисельник на знаменник (можна користуватися калькулятором або табличним процесором). Отриману десяткову дріб домножимо на 100%.
4
Для того щоб рішення виглядало ще більш наочним, можна створити діаграму в Excel. Для цього треба ввести числа: (частина) і (ціле "мінус" частина) в осередки порожній таблиці, потім виділити ці поля і скористатися майстром діаграм на панелі інструментів. Практика показує, що найбільш інформативними є кругові діаграми і гістограми.
Корисна порада
Перевірити свої обчислення досить просто. Якщо ви розраховували процентну частку або шукали ставлення меншої частини до цілого, а у відповіді вийшло більше ста відсотків або дріб, в якій чисельник більше знаменника, то ви помилилися. Швидше за все, чисельник і знаменник потрібно поміняти місцями.