Як полагодити розетку.

В дитинстві мами вчать своїх дітей не пхати пальці в розетку , розповідаючи про можливі наслідки. Однак зустрічаються випадки, коли "поколупатися" в розетці просто необхідно, щоб полагодити. Якщо саме з такою проблемою зіткнулися і ви, дана інструкція допоможе вам швидко і безпечно усунути неполадки в вашої електромережі. Отже, приступимо!
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - це убезпечити себе. Вимкніть електрику в вашій квартирі. Увага, йдеться саме про повне знеструмленні квартири за допомогою щитка енергопостачання у вашій квартирі. Якщо проводка у вашому будинку розділена і контролюється спеціальними Розмикачі ланцюгів, визначте, який з них підключений до розетки, яку збираєтеся ремонтувати (найпростіше це зробити, якщо по черзі відключати ланцюги) і вимкніть потрібний важіль. Далі, якщо на проводці є запобіжник, також визначте, який розмикає потрібну ланцюг, після чого викрутити його. Робити це потрібно гранично обережно, торкаючись лише керамічної частини пробки. Якщо у вас є в будинку електровимірюваль, буде не зайвим перевірити чи немає з яких-небудь причин електрики. Зайвої обережності у даній справі не буває.
2
Найпоширеніша причина завзяття розібрати розетку - це розхитати кришка. В даному випадку ви можете просто заново її вкрутити, і ремонт на цьому буде закінчено. Якщо ж проблема серйозніша, пропонуємо провести повну діагностику. Для цього розкривайте настановну коробку і огляньте дроти: вони повинні бути надійно закріплені в розетці, крім цього проводка повинна бути добре натягнута. У разі, якщо дроти розхитані, можлива поява іскри і подальшого пожежі. Якщо при підключенні в розетку будь-якої техніки, вона не працює, перевірте як підключений основний провід, можливо, він занадто натягнутий і поступово "відходить" від розетки.
3
Якщо ви не ремонтуєте, а просто встановлюєте нові розетки, ви можете зіткнутися з тим, що кришка нещільно прилягає до стіни. В цьому випадку, просто подрежьте краю настановної коробки. Пам'ятайте, що причиною розхитування розетки в 90 відсотках випадків є відсутність настановної коробки, тобто розетка вставлена прямо в бетон. У такій ситуації вам потрібно купити настановну коробку і пройти ще раз перший і другий крок. Не бійтеся що-небудь переплутати, механізм розетки набагато простіше, ніж може вам здатися. Удачи!
Несправна ялинкова гірлянда - велике засмучення для домочадців і особливо для дітей. Виявивши, що вогні не бажають загорятися, не поспішайте в магазин за новою гірляндою. Ви цілком зможете полагодити вже наявну.
Вам знадобиться
  • - пробник;
  • - гострий ніж;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - лампочки.
Інструкція
1
Переконавшись, що гірлянда не бажає загорятися, уважно огляньте її. Можливо, ви виявите розрив дроти. Знайшовши ушкодження, зачистите кінці проводів, з'єднайте їх і щільно замотайте ізоляційною стрічкою. Таким же чином можна замінити несправну вилку. Перевірити пошкодження в нерозбірних гірляндах можна за допомогою щупа і звичайних швейних голок.
2
Перевірте лампочки - можливо, одна або декілька з них просто втратили контакт з патроном. Підкрутіть кожну за годинниковою стрілкою - іноді цієї нескладної операції досить для того, щоб гірлянда знову почала працювати.
3
Якщо все цоколі щільно прикручені до патронів, а видимих пошкоджень шнура або вилки немає, швидше за все, одна з ламп перегоріла. Оскільки лампи в більшості гірлянд з'єднані послідовно, єдина непрацююча розмикає ланцюг. Зіпсований елемент необхідно виявити і замінити. Розділіть гірлянду на дві ділянки і перевірте кожен омметром або іншим пробником. Виявивши половину з непрацюючою лампою, розділіть її на наступні дві ділянки і повторіть процедуру. Звужуйте коло пошуку, поки перегорілий елемент гірлянди не буде виявлений.
4
Замініть лампочку, підібравши підходящу за розміром і потужності. Можна зняти її з іншого непрацюючої гірлянди. Однак якщо замінити перегоріли елемент неможливо, просто замкніть дроту навколо його контактів. Ток піде в обхід, і гірлянда знову функціонуватиме. Можна і повністю видалити патрон, відрізавши його гострим ножем, з'єднавши дроти і щільно замотавши місце стику ізолентою.
Зверніть увагу
Якщо перегоріло три лампи і більше, задумайтеся про покупку нової гірлянди. Швидше за все, стара дуже скоро вийде з ладу, адже «закорачивание» окремих ділянок збільшує навантаження на решту.
Корисна порада
Ремонтуючи гірлянду, не забудьте відключити її від мережі щоб уникнути нещасних випадків.