Як отримати стартовий капітал.

Стартовий капітал - ключове питання виживаності бізнесу. Для більшості початківців бізнесменів його відсутність автоматично ставить «хрест» на бізнесі, оскільки факт відсутності грошей викликає сумніву в необхідність шукати і аналізувати бізнес-ідеї, прораховувати і прописувати бізнес-план. Традиційно існують декілька основних джерел фінансування старту бізнесу, кожен з яких має як суттєві плюси, так і мінуси.
Інструкція
1
Отримати стартовий капітал на розвиток власної справи цілком реально. Існує декілька можливостей отримання фінансування та пошуку інвесторів. Найперший і очевидний варіант - друзі, родичі, знайомі. Це непрофесійні інвестори, які в міру своїх фінансових можливостей найчастіше погоджуються надати стартовий капітал .
2
Отримати стартовий капітал можна, оформивши в банку кредит готівкою. Спосіб давно працюючий і відомий. Мінус у нього один і досить серйозний. Якщо бізнес не піде, то на додаток до збитку ви отримаєте ще й висить кредит, який доведеться будь-якими шляхами виплачувати. Також деякі банки дають можливість оформити кредит безпосередньо на старт бізнесу. Однак необхідність наявності забезпечення у вигляді нерухомості часто для початківців бізнесменів перекриває всі плюси цього продукту.
3
Наступний напрямок пошуку стартового капітал а - професійні інвестиційні (венчурні) компанії, професійні (бізнес-ангели) і непрофесійні приватні інвестори. При цьому інтереси венчурної компанії часто обмежені конкретної вузької галуззю. А приватні інвестори - це бізнесмени і топ-менеджери компаній, що зібрали деякий стан і займаються інвестиціями в різні проекти на початкових стадіях. Пошук цих людей залежить від власних здібностей і, напевно, везіння. У кожній галузі економіки є люди з грошима, що не проти їх вкладення у вигідний проект.
4
Державні структури підтримки малого бізнесу також можна розглядати як можливість отримати стартовий капітал . Відома федеральна програма самозайнятості населення, за якою кожен безробітний, який вирішив почати свою справу, може отримати субсидію порядку 60 000 рублів. Звичайно, з такої суми грошей складно почати серйозний проект, але цілком можливо запустити невеликий бізнес, який зможе прогодувати хоча б самого підприємця.