Як вирізати з відеофайлу.

Повсюдне поширення дешевих цифрових відеокамер зробило доступним створення колекцій приватного відео для всіх бажаючих. Сучасні відеокамери забезпечують можливість запису якісного відео тривалістю до декількох годин. Таке відео приємно переглядати на персональному комп'ютері з сім'єю або друзями. Однак тривалий відео, як правило, має вельми великий об'єм. І часом доводиться замислюватися над тим, як вирізати з відеофайлу фрагмент, щоб відправити його через інтернет другу, розмістити на сервісі обміну файлами або записати на диск.
Вам знадобиться
  • Безкоштовна програма для обробки відео VirtualDub 1.9.9.
Інструкція
1
Відкрийте файл відео в VirtualDub. В головному меню програми виберіть пункти "File" і "Open video file ...", або натисніть клавіші Ctrl + O. З'явиться діалог вибору файлу. Вкажіть в ньому файл, який необхідно відкрити і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Встановіть початок виділення фрагмента відео. У нижній частині вікна програми розташований повзунок, який вказує поточний кадр. Цей кадр можна бачити в панелі попереднього перегляду. Перемістіть повзунок на перший кадр вирізуваного фрагмента, а потім натисніть клавішу "Home", або виберіть пункти меню "Edit" і "Set selection start". Повзунок можна як перетягувати мишею, так і переміщати за допомогою кнопок в нижній частині головного вікна програми або команд меню "Go".
3
Встановіть кінець виділення фрагмента відео. Аналогічно діям попереднього пункту, перемістіть повзунок на кінцевий кадр фрагмента відео, який необхідно вирізати. Натисніть кнопку "End", або скористайтесь пунктами меню "Edit" і "Set selection end". Виділення відобразитися в області повзунка.
4
Переведіть додаток в режим безпосереднього копіювання потоку відео. Відкрийте меню "Video" і відзначте пункт "Direct stream copy". В даному режимі відео буде копіюватися з вихідного файлу без змін.
5
Переведіть додаток в режим безпосереднього копіювання звукового потоку. Відкрийте меню "Audio" і поставте позначку на пункт "Direct stream copy". Тепер дані звуку не будуть піддаватися жодній обробці при збереженні.
6
Збережіть виділений фрагмент відео на диск. В меню "File" виберіть пункт "Save as AVI ...". У діалозі вкажіть шлях і ім'я файлу. Натисніть кнопку "Зберегти".
7
Дочекайтеся закінчення процесу збереження. За ходом процесу можна спостерігати в діалозі VirtualDub Status. Якщо обсяг даних фрагмента досить великий, процес збереження може зайняти тривалий час. По закінченні збереження в обраному файлі на диску буде знаходитися фрагмент відео, вирізаний з вихідного файлу.
Зверніть увагу
Перегляньте збережений фрагмент відео. Його початок і кінець можуть трохи не співпадати з тими, що встановлені за допомогою виділення. Це значить, що фрагмент був вирізаний по межі ключових кадрів.
Корисна порада
Використовуйте кнопки переміщення між ключовими кадрами для швидкого переміщення по відео.