Як поміряти опір.

Електричне опір - фізична величина, яка характеризує властивості провідного матеріалу. Опір визначається як відношення напруги на кінцях провідника до сили протікає по ньому струму.
Вам знадобиться
  • Омметр (мультиметр, тестер)
Інструкція
1
Для того, щоб заміряти величину опору, буде потрібно омметр. На сьогоднішній день найбільш часто застосовуються на практиці сучасні прилади, звані тестерами або мультиметра. Ці універсальні прилади здатні вимірювати не тільки напругу, але і силу струму, ємнісні характеристики, опір .
2
Тестер обладнаний двома висновками (щупами). Для вимірювання опору необхідно приєднати перший щуп до одного висновку перевіряється вироби (провідника), а другий щуп - до другого висновку.
3
В момент вимірювання опору між щупами є різниця потенціалів. На щупі чорного кольору утворюється негативний потенціал, а на червоному щупі - позитивний.
4
Звичайний тестер містить ряд діапазонів виміру електричного опору, можливі також особливі режими для «прозвонки» провідників та перевірки транзисторних переходів. Наявність різних режимів зазвичай визначається конкретною моделлю приладу.
5
«Прозвонка» буває незамінна при пошуку короткого замикання. При наявності замикання видається звуковий сигнал, але тільки в тому випадку, коли яка вимірюється опір менше деякого допустимого рівня.
6
При вимірі опору слід дотримуватися запобіжних заходів. Так, не можна проводити вимірювання в схемі, яка містить джерела живлення. Це може привести до незворотного пошкодження приладу, на якому проводиться вимір.
7
Деякі елементи схеми мають опір м, яке може залежати від величини і напряму струму, а також від напруги, прикладеного до них. Це так звані елементи, що володіють нелінійним опір м. Опір елементів також залежить від температури. Підвищення температури може призводити як до збільшення, так і зменшення опору. Конкретні особливості залежать від матеріалу, з якого елемент зроблений.