Як зробити самому дворівнева стеля з гіпсокартону. Як зробити фігурний стеля з направляючих.

Виконуючи ремонт в квартирі, кожна людина хоче зробити певну родзинку в ньому. Хтось обмежується складанням арок, хтось, бажаючи довести зовнішність кімнати до досконалості, монтує в ній дворівневий стеля .
Вам знадобиться
  • Гіпсокартон, обвідний металевий профіль, широкий профіль (60 мм), будівельний рівень, метелики і стики (кріплення для широкого профілю).
Інструкція
1
В першу чергу, необхідно виконати горизонтальну розмітку першого рівня стелі для кріплення обвідного профілю. Для цього накресліть по периметру кімнати горизонтальну лінію на стінах, ідеальне положення якої можна визначити за допомогою будівельного рівня.
2
Збірка каркаса для першого рівня стелі. Прикладіть обвідний профіль до раніше зазначеної лінії на стіні і прикріпіть його за допомогою пластикових дюбелів і шурупів. Прокладіть обвідний профіль таким способом по всьому периметру стелі. Далі, на відстані 60 сантиметрів від першого профілю, вставте в пази обвідних широкий металевий профіль, закріпивши кожен його кінець шурупами по металу (насінням). Крім того, що широкий профіль фіксуватиметься шурупами з обвідними профілями, його також необхідно закріпити по всій довжині. Для цього закріпіть на стелі «метелики» на відстані 50 сантиметрів один від одного по довжині профілю. Загнувши боку метеликів, закрутіть «насіннячка» в спеціальні отвори на них. При закручуванні «насіннячок», витримуйте ідеальне горизонтальне положення профілю за допомогою будівельного рівня. Відступите від закріпленого профілю 60 сантиметрів і кріпите таким же чином наступний профіль (так продовжуйте до самої стіни). Як тільки поздовжні профілю на стелі будуть закріплені, киньте по всій конструкції поперечні профілю, які також необхідно кріпити на відстані шістдесяти сантиметрів один від одного. Поперечники також необхідно фіксувати «метеликами». Після виконання робіт, на стелі повинна вийти решітка з рівними осередками.
3
Збірка каркаса для другого рівня стелі. Відступите потрібну величину від раніше зібраної конструкції, відзначивши на стіні точку олівцем. Прикладіть до зазначеної точці обвідний профіль і відміряйте ту ж відстань від стелі на іншому його кінці. Кріпите обвідний профіль до стіни за позначеними точкам. Відступите на потрібну відстань від стіни в одному її кутку і, поставивши відмітку на широкому профілі на стелі, відступите це ж відстань в іншому кутку тієї ж стіни, також відзначивши дане положення. Прикріпіть за відмітками обвідний профіль до широкого, використовуючи «насіннячка». Шурупи повинні закручуватися в кожному місці зіткнення обвідного і широкого профілю. Візьміть два обвідних профілю і з'єднайте їх між собою «насінням» так, щоб один паз дивився вгору, а другий в сторону. Наріжте широкий профіль рівними частинами. Відрізки повинні бути на півсантиметра коротше тієї довжини, на яку ви раніше відступали від стелі при кріпленні обвідного профілю для другого рівня. Спочатку вставте відрізки в обвідний профіль, який був прикріплений на стелі до широкого профілю, і прикріпіть їх «насінням». Візьміть раніше зібраний обвідний профіль і прикріпіть його до відрізків так, щоб паз другого профілю дивився на стіну. Під час кріплення перевіряйте горизонтальний рівень. Закріпивши збірний профіль до коротким відрізкам, ви можете з'єднати його з обвідним профілем, який раніше був закріплений безпосередньо на стіні. Для цього прикладіть рівень до конструкції (яка поки висить на раніше обрізаних профілях) і за допомогою рівня, зафіксуйте її вертикальне положення. Заміряйте рулеткою відстань від глибокої точки паза настінного профілю до глибокої точки паза профілю, раніше комбінованого з іншим обвідним. Відріжте широкий профіль потрібної довжини і вставте його в пази обох обвідних профілів. Вставивши до упору профіль, закріпіть один його кінець за допомогою насіння. Перед тим, як кріпити другий кінець, переконайтеся, що конструкція витримує вертикальний рівень. Кожен наступний профіль кріпиться аналогічним чином. Не забувайте витримувати відстань між профілями в 60 сантиметрів.
4
Кріплення гіпсокартону. Спочатку зашийте гіпсом перший рівень стелі, а вже після займайтеся оформленням другого рівня. Шурупи потрібно закручувати через кожні десять сантиметрів один від одного за всіх профілів. Після обшивки стелі гіпсом, зашпатлюйте конструкцію і приступите до її обробці.
Зверніть увагу
Проте зараз, шляхом нескладних розрахунків, можна виявити, що такі ж за формою дворівневі натяжні стелі, обійдуться майже в два рази дешевше, ніж стелі з гіпсокартону. Крім того, дворівневі стелі з гіпсокартону мають досить багато недоліків, на відміну від натяжних стель.
Корисна порада
Тепер подумаємо про те, як зробити стелі з гіпсокартону, без жорсткої прив'язки до стін, тобто «плаваючі». Або кажучи по-розумному - дворівневі стелі. По перше, непогано б знати, з якою метою взагалі, робити таку конструкцію. Стеля з гіпсокартону в цьому випадку кріпиться тільки до базової стелі, а до стін просто примикає. І якщо якась стіна і просяде, то стеля залишиться на місці, відповідно для появи тріщин причин вже немає.