Як вирощувати дуб в домашніх умовах.

Дуб по праву вважається царем серед дерев, адже вік окремого дерева може досягати декількох сотень років, а стовбур його не під силу охопити руками навіть дорослій людині. Так як посаджений вами дуб переживе і вас, і ваших нащадків, висаджувати його потрібно в таке місце, в якому ні дубу НЕ БУДЕ ніщо заважати, ні він сам не стане нікому на заваді. Саджанець дуба реально виростити і в домашніх умовах .
Вам знадобиться
  • - жолудь
  • - глибокий горщик
  • - лісовий грунт
Інструкція
1
Дуб ові жолуді можна збирати восени або навесні. Обидва пори року гарні в цьому плані по-своєму. Восени під будь-яким дубом ви знайдете стільки жолудів, що з них можна буде виростити цілий гай. Однак далеко не всі вони будуть якісними, схожість у них може виявитися навіть нижче 10%. Перезимували же жолуді, особливо ті, які після сходу снігу прокльовуються паростками, зійдуть з імовірністю 80-90%, але відшукати їх буде не так-то просто. Більшість з них загине під снігом або буде з'їдено гризунами.
2
Але якщо ви відшукали проклюнулися жолудь, вам пощастило. Наберіть в глибоке відро лісового ґрунту, змішаної з залишками торішнього листя, покладіть жолудь горизонтально на землю, злегка присипте його, рясно полийте і запасіться терпінням. Дуб завжди розвиває спочатку кореневу систему і лише потім випускає зовнішній паросток. Очікування може затягнутися до 1,5-2 місяців. Чи не розкопував землю, щоб подивитися, що там діється з жолудем. Щоб менше турбуватися, посадіть 3-4 жолудя. Один з них обов'язково зійде.
3
Не допускайте висихання грунту, але і не заливайте паростки щоб уникнути їх загнивання. Тримати дуб будинки можна до дворічного віку, після чого його слід пересадити на постійне місце. Не засмучуйтеся, якщо саджанець після висадки скине листя. Юному дереву ще тільки належить пристосуватися до природних кліматичних умов. Але дуби живучі і досить скоро на них з'явиться нова крона.
4
Якщо ви хочете зробити пересадку менш болючою, можете на один рік залишити дерево в горщику, але винести його при цьому на вулицю, щоб дубок встиг загартуватися.
Зверніть увагу
Якщо молоде рослина вразила борошниста роса, окропити листя 1% розчином мідного купоросу.
Корисна порада
Кажуть, що дуби дуже товариські і краще ростуть, якщо з ними постійно розмовляти. До того ж вони володіють сильною енергетикою і можуть дарувати свою силу, допомагаючи в боротьбі з хворобами. Потрібно тільки доторкнутися до стовбура і розповісти йому про свої біди.