Як правильно чистити зуби.

Для того, щоб зубна болючіше стала вашим постійним супутником, необхідно ще з дитинства звикати правильно чистити зуби. Робити це необхідно двічі на день - вранці і ввечері. При цьому не варто забувати про те, що навіть дуже інтенсивна чистка зубів далеко не завжди видаляє всі зубні відкладення (особливо з бічних поверхонь зуба). Тому міжзубний простір необхідно додатково очищати за допомогою зубочисток і зубної нитки.

Чистка зубів щіткою повинна бути ретельною, і починати цю процедуру слід при незімкнутих рядах верхніх і нижніх зубів. Багато стоматологи рекомендують перед тим, як почати чистку, нанести зубну пасту на поверхню зубів пальцем і потримати її там деякий час - після чого приступати до звичайної чищенні. Така невелика хитрість робить очищення зубів більш ефективним. Чистити зуби починають з щічних поверхонь, роблячи не менше десяти рухів щіткою з кожного боку. Після цього процедуру повторюють для внутрішніх поверхонь зубів, звернених до мови. Жувальні поверхні зубів необхідно чистити особливо ретельно, виконуючи не менше 15 рухів з кожного боку рота.

Щоб правильно чистити зуби, розташовуйте зубну щітку під кутом приблизно в 45 градусів до поверхні, що очищається. Очищення передніх зубів - різців - виконується щіткою, розташованої перпендикулярно по відношенню до зубного ряду. Вся процедура чищення зубів має тривати в цілому не менше трьох-чотирьох хвилин, а закінчувати її рекомендується масажем нижніх і верхніх ясен. Виконується такий вкрай корисний масаж круговими рухами зубної щітки і служить відмінною профілактикою деяких захворювань порожнини рота (стоматитов, кровоточивості ясен і т.д.). Не забувайте кожен три місяці міняти зубну щітку і користуватися зубною ниткою - і тоді відвідувати стоматолога вам доведеться тільки раз на півроку для профілактичного огляду.

Кожній людині хочеться мати не тільки здорові, але і красиві зуби. Не дарма в мові практично всіх народів світу є синоніми поняття «білосніжна посмішка». Тому, якщо зуби покриваються жовтувато-коричневим нальотом, краще за все не відкладати візит до стоматолога, благо в арсеналі сучасних зубних лікарів є багато засобів і способів для відбілювання. Але як бути, якщо зуби втратили білизну, а відвідування стоматолога з тих чи інших причин важко? У цих випадках на допомогу можуть прийти старі, перевірені часом та досвідом народні засоби. Одне з них - харчова сода, або натрій двовуглекислий (бікарбонат).
Інструкція
1
Слід приготувати невелику кількість концентрованого розчину соди (краще насиченого, тобто такого розчину, в якому чергова додана порція соди вже не розчиняється). Потім вмочити в нього зубну щітку і провести звичайну чистку зубів. Щоб зменшити неприємні смакові відчуття, можна перед розчиненням у воді змішувати соду з тією зубною пастою, якої ви звичайно користуєтеся.
2
Також можна насипати соду в марлю і вмочити вологу зубну щітку і потім приступати до чищення. Деякі додають в соду перекис водню і столову сіль.
3
Зверніть особливу увагу на те, що використовувати соду як відбілюючого кошти можна не частіше одного разу на тиждень! Справа в тому, що сода поряд з відбілюючим ефектом, має вкрай неприємним властивістю руйнувати зубну емаль. Епізодичні застосування соди великої шкоди не завдадуть, але її часте застосування неодмінно призведе до витончення шару емалі. Зуби стануть дуже чутливими до холодного та гарячого, збільшиться ймовірність карієсу. Тому не захоплюйтеся застосуванням соди. Крім того, надто активне застосування соди може бути шкідливо для ясен: справа може дійти до їх кровоточивості.
4
Можна також використовувати соду в комбінації з іншими домашніми засобами для відбілювання. Наприклад, хороший результат дає такий спосіб: в перший тиждень чистити зуби деревною золою, в другу - соком полуниці, а в третю - розчином соди. Зрозуміло, по одному разу на тиждень, а не щодня!
5
І не забувайте при цьому, що деяким людям жовтуватий відтінок зубів дан від природи. Тому використання домашніх відбілюючих засобів, у тому числі соди, повинно все-таки вважатися виключним засобом, і проводитися з обережністю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=64KbJZNS2Vc