Як видалити історію повідомлень.

Інтернет-пейджери - зручний засіб спілкування, яке активно використовується мільйонами людей по всьому світу. Однак іноді сліди такого спілкування хочеться скоріше знищити, щоб вони не стали доступні стороннім або, того гірше - не потрапили у відкритий доступ в інтернеті.

Розглянемо, як видалити історію повідомлень в залежності від використовуваної програми.

  1. ICQ. Відкрийте історію повідомлень. Для видалення окремого повідомлення достатньо встановити на нього курсор і натиснути Delete на клавіатурі, або кнопку «Delete selected messages» («Видалити вибрані повідомлення»). Також можна виділити кілька повідомлень для одночасного видалення. Для видалення історії цілком передбачена кнопка «Delete all messages» («Очистити»).
  2. QIP. Відкрийте історію повідомлень контакту (жовта кнопка з буквою «Н» у вікні введення повідомлень). У нижній частині вікна історії є кнопка «Видалити», позвляет очистити історію спілкування з контактом. Контакт, з історією якого здійснюються операції, відзначений у списку ліворуч, при необхідності тут можна вибрати інший контакт.
  3. Miranda. Аналогічно ICQ, можна виділити повідомлення в історії і видалити натисканням Delete. Крім того, цей клієнт дозволяє вибірково видаляти повідомлення, що відповідають якомусь критерію пошуку. Для цього необхідно здійснити пошук, після чого виділити всі знайдені повідомлення і видалити їх.
  4. Mail agent. Клацніть по контакту правою кнопкою миші, в контекстному меню виберіть «Архів повідомлень», і у вікні, натиснути кнопку «Видалити все».
  5. Skype. У цій програмі можливості роботи з історією досить обмежені. Наприклад, видалити історію повідомлень з конкретним контактом неможливо, можна лише повністю очистити всю історію спілкування з усіма контактами. Для цього відкрийте меню Інструменти - Налаштування, перейдіть на вкладку Чати і SMS - Налаштування чату, при необхідності натисніть кнопку «Відкрити додаткові настройки» і натисніть кнопку «Очистити історію».

Крім того, більшість інтернет-пейджерів дозволяють взагалі не вести історію повідомлень. У ряді випадків це може виявитися корисно, адже це позбавляє користувача від небезпеки по неуважності забути вчасно видалити історію, або просто не встигнути це зробити. Встановити настройку, яка забороняє ведення історії повідомлень, можна в настройках відповідного інтернет-пейджера.