Як постелити ковролін.

Ковролін - прекрасне сучасне підлогове покриття з довгим або коротким ворсом. Він добре зберігає тепло, не вимагає складного догляду, до того ж це самий безшумний і затишний матеріал з усіх підлогових покриттів. Але для того, щоб він міг повною мірою проявити всі свої корисні якості, необхідно правильно постелити ковролін.
Інструкція
1
Перш ніж вибирати ковролін для своєї квартири, треба подумати, куди ви плануєте його укладати. Якщо покриття призначене для спальні краще зупинитися на ковроліні з довгим м'яким ворсом, за яким приємно ходити босоніж. Для вітальні або дитячої переважнішим буде покриття з коротким ворсом - його простіше відчистити і в ньому не будуть застрявати дрібні предмети.
2
Одним з головних переваг ковроліну є те, що він досить легко настилається, і замінити його не складає труднощів. Єдине обмеження - ковролін не можна укладати безпосередньо на цементну стяжку як лінолеум. Дрібна цементний пил буде проникати в килимове покриття, навіть якщо воно зроблено на прогумованої основі.
3
Оскільки ковролін не схильний температурних перепадів, його можна починати класти відразу після доставки з магазину. Оскільки ковролін може продаватися не тільки в рулонах, але й в складеному вигляді, на ньому можуть залишитися складки. Але їх дуже просто прибрати, просто трохи змочивши покриття водою. Для цього призначений для укладки ковролін слід розстелити на всю поверхню, побризкати водою і залишити на кілька годин до повного висихання. Коли все складки розправляться і зникнуть, можна приступати до настилу підлогового покриття.
4
Попередньо необхідно зняти всі плінтуса. Якщо планується додатково їх пофарбувати або покрити лаком, це треба робити до їх установки назад - видалити з ковроліну плями фарби або лаку буде неможливо.
5
Підготовлений ковролін розкроюється відповідно з розмірами і формою кімнати. Для розмітки полотнищ зручніше використовувати вузькі крейда або сухі обмилки з гострим краєм. Мітки потрібно наносити тільки на зворотну сторону покриття. Для розрізання полотнищ краще використовувати шевський ніж, особливо якщо ковролін має довгий ворс. Можна, звичайно, розрізати покриття і кравецькі ножицями, але це набагато складніше і незручніше.
6
Укладати ковролін і закріплювати його на підлозі можна кількома способами. Найпростіше зробити це за допомогою подвійного скотча. В цьому випадку скотч прокладається по сторонам кімнати у вигляді сітки, нижня сторона міцно прикріплюється до підлоги, а верхня утримує підлогове покриття. Аналогічним варіантом є пряма проклейка, при якій ковролін приклеюється безпосередньо до поверхні підлоги. Складнішим способом може стати подвійна проклейка, коли на підлогу спочатку укладається підкладка, а вже на неї приклеюється ковролін.
7
Вибір способу укладання в чому залежить від розмірів приміщення. Якщо кімната не перевищує 25 кв.м., достатньо просто закріпити килим по довжині її стін подвійним скотчем і рівномірно натягнути. Але якщо приміщення велике - більше 100 кв. м., для якісного укладання знадобиться подвійна проклейка. Після того як ковролін повністю покладений, розправлений і натягнутий, по сторонам кімнати прибиваються заздалегідь підготовлені плінтуса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Tpnj3SHuBmU
Зверніть увагу
Ковролін дуже добре вбирає в себе пил і його часто слід пилососити. До того ж, мити його складніше, ніж решта покриття. Та й не скрізь ковролін можна постелити. Спочатку подумайте про те, де ви будете класти ковролін. Якщо це буде в спальні, то там можна постелити ковролін з довгим ворсом. У залі і дитячою або ж у вітальні крупний ворс небажаний.
Корисна порада
По-перше, тому що заключний, а по-друге, всі роботи виконуються внизу, не потрібно підніматися на драбину, щоб дістатися до стелі або до стін. Правда, іноді буває важко відразу вибрати тип підлогового покриття. Тому, як і при інших ремонтних роботах, перед тим як постелити ковролін, необхідно ретельно підготуватися, щоб виключити неприємні сюрпризи в майбутньому.