Як пофарбувати шерсть.

Серед сучасних рукодільних тенденцій особливе місце займає робота з шерстю і повстю. Валяння набирає все більшої популярності серед майстринь, і чим більше ідей виникає у рукодільниць, тим цікавіші вироби у них в подальшому виходять. Нерідко рукодільниці стикаються з необхідністю пофарбувати натуральну білу шерсть або готовий повсть. Це не так складно зробити в домашніх умовах.
Інструкція
1
Для забарвлення шерсті вам будуть потрібні анілінові барвники різних кольорів з мірними стаканчиками, поліетилен, оцет, каструля, шприц і гумові рукавички.
2
Потрібна кількість вовни для забарвлення відміряйте і змотайте в тугі і щільні мотки. Наповніть велику ємність гарячою водою, і в воді розведіть невелику кількість рідкого мила. Мотки вовни помістіть в воду і витримуйте в ній годину. Протягом години, поки шерсть вимочується, заготуйте анілінові барвники в стаканчиках.
3
Розстелите на столі поліетиленову плівку і покладіть на неї віджаті і акуратно розмотані вовняні мотки. Шерсть повинна лежати широкими смугами один поруч з одним. Наберіть шприцом зі стаканчика фарбу потрібного кольору і пофарбуйте фрагмент вовни.
4
Ви можете забарвити одним кольором весь моток, а можете набирати шприцом різні кольори фарби, щоб отримати різнокольорову шерсть, з незвичайними переходами відтінків між квітами. Загорніть забарвлену шерсть в плівку, загорнувши всередину її краї, а потім підніміть край і починайте, придавлюючи шерсть плівкою, скручувати її в щільний рулон.
5
У каструлі закип'ятіть воду і покладіть в окріп забарвлений вовняний рулон, загорнутий в поліетилен. Кип'ятіть шерсть 45 хвилин, після чого наберіть у велику ємність гарячу воду і розведіть її рідким милом.
6
Вийміть шерсть з поліетилену, акуратно потягнувши за краї плівки, і витримуйте забарвлене полотно в раковині 15 хвилин. Ретельно прополощіть шерсть в прохолодній воді і висушіть її.
Найчастіше після вичинки шкурка звіра має непривабливий колір. В ідеалі її фарбування краще проводити в промислових умовах, але це можна зробити самостійно і вдома.
Інструкція
1
Купіть звичайну фарбу для волосся. Якщо хочете просто освіжити тон, купуйте більш темний відтінок, ніж натуральний на шкурі. Наприклад, темний хутро можна забарвити тільки коричневим, каштановим або чорним кольором. Світлі тони шкури забарвлюються в будь-який доступний відтінок (рудий, темно- і світло-червоний і т.д.). Купуйте стійку фарбу, інакше звичайна буде швидко змиватися.
2
Освітлити хутро, якщо бажаєте отримати абсолютно інший колір. Зробити це можна звичайної перекисом водню, точно також як при знебарвленні волосся людини. Можна відбілити шкуру ще у вологому стані таким способом, як «обкурювання». Шкуру натягніть і розмістіть в щільно закриваються приміщенні. Порошок або шматок сірки облийте спиртом і підпаліть. Залиште шкуру на 12 годин. Після цього хутро стає жовтуватого відтінку, і його можна фарбувати навіть в світлі тони. За бажанням можна використовувати будь шампунь відтінку.
3
Перед фарбуванням видаліть сліди жиру, що залишилися на шкурі після вичинки. Для цього нанесіть на хутро суміш води з крейдою щіткою і висушіть при температурі близько 40 градусів. Далі хлорування робить хутро більш сприйнятливим до фарбування, для чого шкуру на короткий час опустіть у слабкий розчин сірчаної кислоти.
4
Все процеси спробуйте спочатку на невеликій ділянці шкури, щоб згодом не зіпсувати її цілком. Дотримуйтесь весь технологічний процес так, як ніби ви фарбуєте власне волосся. Для однорідної забарвлення шкуру добре натягніть, щоб не виявилося непрокрашенних місць. Наносите фарбу на шкурку дрібної щіткою, спрямовуючи її по росту волосся. Залиште фарбу на деякий час (за інструкцією). Ретельно змийте її теплою водою. Для стійкості забарвлення додайте розчин оцту або зробіть ополіскування розчином з дубильних речовин (кори дуба, каштана та ін.). Прополощіть шкуру і висушіть, а потім розчешіть.