Як виростити бонсай в домашніх умовах.

Формування бонсай - це справжнє мистецтво, пов'язане з розкриттям творчого потенціалу майстра. Бонсай дуже цінується в якості засобу прикраси інтер'єру. Щоб виростити хороший бонсай, знадобиться багато часу, сил, терпіння, а також багато позитивної енергії. Отримуйте задоволення від процесу!
Вам знадобиться
  • Держак рослини.
  • Керамічна бонсайніца
  • Керамзит
  • Дрібна гранітна крихта
  • М'яка товста дріт
  • секатор
  • Садовий ніж
  • Садова земля
  • Елементи декору (мох, крупний камінь)
Інструкція
1
Вибір растенія.Виберіте рослина, з якої ви будете формувати бонсай. Це повинно бути швидко зростаюча рослина з поступово деревіючі стволом і красивою некрупной листям. Найдешевший варіант - живці апельсина або лимона, вирощені з кісточки. Плодів з цих рослин ви, звичайно, не дочекаєтеся, але бонсай може вийти дуже цікавий. Ще один хороший варіант - фікус Бенджаміна.
2
Вибір стіля.Определітесь з формою майбутнього бонсай. Щоб полегшити вибір стилю, намалюйте майбутнє деревце. Збережіть цей малюнок, тому що форма стовбура, крони створюється довго і поступово.
3
Вибір контейнера.Контейнер для бонсай дуже важливий елемент композиції. Бонсайніца і рослина повинні гармоніювати один з одним. Для виготовлення контейнерів беруть тільки натуральні матеріали. Найчастіше це глина або кераміка. Для того щоб рослині було комфортно в контейнері, в ньому має бути в два рази більше дренажних отворів, ніж в звичайних квіткових горщиках. Якщо ви бачите широкий плоский керамічний горщик, в якому взагалі немає дренажних отворів, то це не бонсайніца. Це кактусніца, що б не говорив з цього приводу виготовлювач.
4
Підготовка грунта.Чтоби виключити прискорене зростання бонсай, земля не повинна бути родючою. Можна купити готову грунтосуміш, але краще виготовити її самому. Для цього візьміть звичайну садову землю і змішайте її в пропорції 1: 1 з великим річковим піском або кам'яною крихтою.
5
Підготовка саженцаПрежде ніж садити ваш держак в спеціальну форму для бонсай, вам доведеться протягом 2-3 років вирощувати його в звичайному горщику, постійно обрізаючи гілки і видаляючи тонкі пагони. Це робиться для того, щоб ствол набрав потрібну товщину, сформувалися основні гілки, і утворилася гарна коренева система. Тільки після того як стовбур досягне товщини не менше 1/6 висоти рослини, можна починати формувати крону.
6
Формування крониУдаліте всі пагони крім тих, які формуватимуть крону майбутнього бонсай у відповідність з вашим ескізом. Тепер можна надавати головним гілкам вигнуту форму. Це робиться за допомогою обмотування гілок дротом. Дріт фіксують в місцях, де гілки відходять від стовбура. Спочатку працюють з нижніми гілками, потім переходять до верхніх. Чи не перетягуйте гілки дротом, вона не повинна врізатися в кору. Дротяні конструкції для фіксації гілок зберігають від 2 місяців до півроку. Крім цього незвичайну форму гілкам можна надати, прив'язуючи різні важки. Надання форми бонсай вважається закінченим, якщо після зняття вантажів і дроту рослина зберігає задану форму.
7
Посадка бонсайВиньте рослина з горщика і очистіть від грунту. Великі коріння ображати. Залишилася кореневу систему скоротіть на третину. Через дренажні отвори простягніть товстий дріт. На дно постеліть пластикову сітку, щоб при поливі вимиваються земля. Насипте шар керамзиту, а на нього підготовлений грунт. Поставте рослину і розправте коріння в сторони. Зафіксуйте бонсай дротом і досипьте грунт. Добре полийте. Зверху можна покласти живий мох або декоративні камені.
8
Догляд за бонсай.Бонсай пересаджують не частіше, ніж раз на кілька років. При кожній пересадці обрізайте коріння. Поливайте бонсай помірно, але регулярно. Постійно прищипуйте всі гілки, щоб підтримати форму крони і зменшити розмір листя.
Зверніть увагу
Розміщення бонсай залежить в першу чергу від виду рослини, вирощуваного в стилі бонсай. Так, якщо ви вирощуєте, наприклад, деревце толстянки, молочаю чи адениум, то необхідно добре освітлене місце з деякою кількістю прямих сонячних променів. Деревця кипариса, рододендрона зажадають обов'язково притенения або легкої напівтіні.
Корисна порада
Бонсаи. "Бонсай" в дослівному перекладі означає «дерево в горщику», а не «карликові дерева», як часто стверджують. Це ідеалізоване втілення капризів природи. З викривленими під вагою прожитих років гілками, з корінням, які чіпляються за голий камінь, лицарство, що протистоять стихії. Кімнатні бонсаї - це тропічні і субтропічні дерева.