Як видалити драйвера відеокарти. видалити драйвер в безпечному режимі.

Швидкодія графічної підсистеми сучасного персонального комп'ютера ключовим чином залежить не тільки від моделі відеокарти, але і від версії встановлених драйверів і правильності їх установки. При заміні старої версії драйверів на більш нову бажано не ставити новий драйвер «поверх» старого, а попередньо повністю видалити драйвера відеокарти (особливо в разі, якщо була встановлена бета-версія).

Для безпечної заміни драйверів скористайтеся наступною послідовністю кроків:

  1. Підготуйтеся до видалення драйверів: завантажте свіжу версію драйверів, а також перейменуйте папку, з якої походила установка драйверів в минулий раз, щоб система не намагалася встановити драйвер з неї автоматично. Повністю видаляти дистрибутив старого драйвера не слід, це можна буде зробити після успішної установки нового драйвера.
  2. Для очищення системи від невикористовуваних записів реєстру і dll-файлів скористайтеся однією з призначених для цього утиліт, наприклад - Driver Cleaner Pro (http://www.drivercleaner.net/professional.html). Версія Pro безкоштовна, і для виконання потрібної функції її можливостей цілком достатньо.
  3. Відкрийте Пуск - Панель управління - Адміністрування. Виберіть елемент «Управління комп'ютером», у вікні, виберіть Диспетчер пристроїв. Знайдіть у списку пристроїв відеокарту, клацніть по її назві правою кнопкою миші, і в контекстному меню виберіть «Видалити».
  4. Перезавантажитеся в безпечному режимі. Якщо монітор підключений через DVI - попередньо підключіть його через VGA.
  5. Запустіть Driver Cleaner Pro для того щоб повністю видалити драйвера відеокарти. Виберіть у списку пристроїв все, що відноситься до вашої відеокарти. Якщо раніше була встановлена інша відеокарта - виберіть також все, що відноситься до неї для видалення залишків драйверів. Натисніть Start. Програма виконає очистку системи.
  6. Перезавантажитеся. Система виявить новий пристрій і запропонує встановити драйвера для нього. Вкажіть папку з новими драйверами.
  7. При необхідності виконайте настройку параметрів відеокарти.

Виробник конкретної відеокарти може пропонувати спеціалізовані утиліти для видалення драйверів з системи. Вивчіть сайт виробника, щоб знайти інформацію про такі утилітах.