Як почистити чоботи із замші.

Замшеве взуття дуже зручна. Сучасні нубук і велюр теж є різновидами замші , але багато хто відмовляється від покупки взуття з цього, на перший погляд, непрактичного матеріалу. Однак при правильному догляді і своєчасній чищенні замшеві чоботи проносяться не один сезон, продовжуючи виглядати, як нові.
Вам знадобиться
  • - ластик або щітка для замші
  • - водооталкивающая спрей
  • - нашатирний спирт
  • - оцет
Інструкція
1
Якщо ви правильно обробите замшеві чоботи ще до першого виходу в них у світ, вам не доведеться займатися чищенням одразу після повернення. Запитайте у взуттєвому магазині водовідштовхувальний спрей для догляду за таким взуттям, окропити їм чоботи, дайте просохнути хоча б з півгодини і ви будете вражені результатом. Частинки спрею, втілившись у поверхню замші , стануть відштовхувати не тільки воду, але і частинки бруду, а значить, чоботи довше залишаться чистими.
2
Легкі забруднення на чоботях можна усувати за допомогою спеціального ластику або жорсткої щіточки. Просто потріть забруднене місце і воно знову буде виглядати, як і колись.
3
Замшеве взуття не можна мочити, вода сприяє злипанню ворсинок, чоботи відразу ж втрачають свій вигляд. Але подібне усувається подібним. Чи не кидайте чоботи в ванну, а потримайте їх над гарячою парою, після чого обробіть поверхню замші щіткою. При наявності можливості варто скористатися промисловим апаратом для чищення взуття, виберіть щітку з самим грубим ворсом, яка підніме навіть самі злежалі ворсинки.
4
залисніли замшу можна спробувати оживити за допомогою нашатирного спирту. Змочіть серветку спиртом, протріть нею забруднилися місця, розітріть ластиком або щіткою.
5
Щоб повернути колишній колір зносилася замші, підфарбовуйте її періодично спеціальними спреями в тон взуття. Темно-коричневі чоботи можна оновити за допомогою ватного тампона, змоченого міцною кавою.
Корисна порада
Регулярне протирання поверхні замшевих чобіт розчином оцту, вбереже їх від появи соляних розлучень.