Як розводити собак.

Серед власників породистих собак великий відсоток заводчиків - людей, які займаються всерйоз розведенням тієї чи іншої породи, і підходять до розведення серйозно і відповідально, намагаючись покращувати і удосконалювати породу. Для того, щоб стати заводчиком, ви повинні враховувати масу тонкощів і нюансів, без яких розведення собак НЕ буде вірним, а також ви повинні взяти на себе більшу відповідальність і проявити готовність до чималих часових і фінансових витрат. Розведення собак може принести вам гроші тільки після того, як ви самі вкладіть чимало коштів і сил у своїх собак , а також наберетеся терпіння, необхідного для досягнення результату.
Інструкція
1
Визначивши, яку породу ви хотіли б розводити, озаботьтесь пошуком племінних собак -чемпіон, які отримали відповідне звання на виставках і не мають генетичних і спадкових вад. Купуйте собак з хорошої лінії і спаровуються їх з собак ами аналогічного високого рівня.
2
Парування собак потрібно планувати так, щоб від поєднання генів вийшли найбільш вдалі і досконалі цуценята. Таким чином, хорошими варіантами спарювання вважаються поєднання діда і внучки, дядька і племінниці, тітки і племінника, бабусі і внука, а також полубрата і полусестри, якщо у них є спільний видатний батько.
3
спаровуючись собак , ви повинні мати на увазі детальну інформацію про рецесивних генах кожної з собак , примножуючи спарюванням їх позитивні характеристики. В поголів'я не повинно бути серйозних генетичних недоліків - інакше вони передадуться цуценятам.
4
Для найбільш якісного відбору поголів'я обзаведіться спеціальною картотекою розплідника, в якій буде опис кожної з собак - в картці собак і можна вказати детальну інформацію про родовід і фізичних характеристиках .
5
Якщо в поголів'я з якоїсь причини присутні дві собак і з однаковим недоліком, ніколи не спаровуються їх. Усунути недолік в поголів'я можна тим же методом, що і посилити хорошу характеристику - шляхом селекції і аутбріндінга, усунувши їх поголів'я рецесивні гени, що впливають на негативні характеристики.