Як дресирувати таксу. повна інструкція по дресирування цуценя такси.

Багато порід собак від природи мають видатні інтелектуальні здібності, але якщо ви хочете, щоб ваша собака була по-справжньому розумною, вихованою, тактовною і вірною, ви повинні приділити увагу її дресируванню і вихованню. У цій статті ми поговоримо про те, як дресирувати такс - собак, що відрізняються високими розумовими здібностями, що володіють яскравим характером, і добре піддаються дресируванню.
Інструкція
1
Дресирування такси, як і будь-який інший собаки - це процес вироблення умовних рефлексів, і ви повинні знати певні правила спілкування з собакою, якщо хочете, щоб процес дресирування був ефективний.
2
Навчаючи собаку якій-небудь команді, завжди починайте з самої команди, і лише потім виробляєте дія-подразник. Це сформує в думках собаки причинно-наслідковий зв'язок, яку вона запам'ятає. Давайте команди спокійним голосом, вимовляючи їх голосно і чітко, не розтягуючи слова і не умовляючи собаку підкоритися вам. Собака сприйме тільки максимально ясну і коротку команду - «сидіти», «лежати», «місце», і так далі.
3
Найкраще в якості заохочення і стимулу до виконання команди використовувати будь-які ласощі - харчовий рефлекс собаки дуже сильний, і вона запам'ятає, що після виконання якоїсь команди вона обов'язково отримає від господаря приз у вигляді корму або собачого крекеру. Не збивайте собаку з пантелику - завжди повторюйте одну і ту ж команду однаково.
4
У кожного собаки є своє ім'я, на яке вона вчиться відгукуватися з самого дитинства. Давши собаці кличку, привчайте її за допомогою ласощів до клички поступово. Відійдіть від собаки на пару метрів і, утримуючи на відстані від неї ласощі, кличте собаку по імені спокійним і ласкавим голосом.
5
Привівши цуценя додому, ви зіткнетеся з необхідністю деякий час прибирати за ним продукти життєдіяльності - щеня такси вчиться справляти потреби на вулиці не відразу. Після того, як ви зайшли в свій будинок з цуценям, посадіть його в те місце, яке тимчасово буде виділено для собаки в якості туалету - це може бути пелюшка або лоток.
6
Не давайте собаці втікати - дайте цуценяті можливість зрозуміти, де він знаходиться, і утримуйте його на місці туалету, поки він не зробить свої справи. Після того, як щеня сходить на потрібне місце, дайте йому ласощі і похваліть. В короткий період навик закріпиться.
7
Коли цуценя підросте до трьох місяців, починайте привчати свою таксу до вуличних прогулянкам. Перший час гуляйте в спокійних і тихих парках або дворах, щоб такса звикла до нової обстановки і не лякалася міського шуму, машин і скупчення людей. Беріть з собою на прогулянку ласощі, щоб підбадьорити собаку.
8
Дайте цуценяті можливість побігати і виплеснути накопичилася енергію. Під час прогулянок давайте цуценяті команди, кличте його по імені, але не беріть на руки, щоб не сформувати шкідливу звичку. Навчіть таксу реагувати на команди «фу» і «не можна» - вони особливо актуальні на вулиці, так як собака не розрізняє їстівних і неїстівних предметів, підбираючи з землі все підряд.
9
Також дуже важливою є команда «до мене» - такса повинна виконувати її моментально, а значить, привчати собаку до команди потрібно з народження. Якщо ви хочете насварити цуценя, ніколи не кличте його командою "до мене".
10
Немаловажними командами, виконання яких полегшить вам життя, і зробить собаку більш вихованою й поступливою, є команди «сидіти», «лежати», «місце», і багато другіе.Для прогулянок надягайте на таксу зручний і м'який нашийник.
Зверніть увагу
Навчити собаку повертатися на місце необхідно як у повсякденному житті, так і при спеціальній дресируванню. Умовними подразниками тут служать команда і жест, безумовними - заохочення, легкий ривок повідцем. До свого місця цуценя починають привчати з перших днів його появи в будинку.
Корисна порада
Дресирування в домашніх умовах. Привчання цуценяти до дотримання чистоти Для того, щоб привчити цуценя не бруднити в будинку, по-перше, потрібно його якомога частіше вигулювати. Абсолютно необхідно швидко вивести на вулицю цуценя відразу після їжі, сну або тривалої гри, інакше щеня напачкать обов'язково, і тоді нарікайте тільки на свою лінь.