Як виховувати школярів.

Школа - місце, в якому підлітки проводять більшу частину свого життя. Для того, щоб правильно виховати дитину, необхідно розуміти, що основа її виховання базується саме на правильному місці шкільної освіти в його житті. Підхід розрізняється залежно від однієї з трьох вікових груп, до яких відноситься школяр.
Інструкція
1
У молодшому віці вирішальну роль у вихованні школяра відіграє сім'я, родич, який організує і регулює його життя поза школою. Він повинен скласти його розпорядок дня і відстежувати проходження розпорядком дня школярем, який повинен включати в себе чітке планування часу на навчання, заняття вдома, виконання регламентованих обов'язків по будинку і відпочинок з друзями. Завдання ж педагога на цьому етапі - надати максимально різнобічний розвиток, для того, щоб розширити кругозір дитини, особливу увагу приділяючи занять спортом.
2
Підлітковий період характеризується проблемою зміни авторитетів і розвиваються почуттям дорослості. Коло інтересів підлітка розширюється, його цікавлять все більш різні речі, проявляється інтерес до професій, з'являються нові можливості для виховання в порівнянні з молодшим віком. Батьки на цьому етапі повинні ставитися до дитини скоріше в рамках позиції "партнер-партнер", ніж ніж "батько-дитина". Робота педагога в школі має бути спрямована на згуртування колективу школярів , а також на привнесення в повсякденне життя учнів видів діяльності, що зв'язує шкільну і позаурочну діяльність.
3
У вихованні старших школярів роль учителя знову зростає. У цей період формуються основи світогляду, у них складається моральна та громадянська позиція, що допомагає їм краще орієнтуватися у виборі життєвого шляху. Для того, щоб успішно і безконфліктно реалізовувати процес освіти і виховання, як батькові, так і викладачеві необхідно домогтися поваги і довіри з боку школярів . В цьому випадку він зможе максимально передати і закріпити духовні та моральні основи, які повинні будуть стати стрижнем майбутніх особистостей.