Як додати скрипти.

Щоб оживити інтернет-ресурс, додати йому нові функціональні можливості, організувати інтерактивне спілкування відвідувачів між собою або з віртуальними партнерами в особі програмного забезпечення сайту, на нього додають різноманітні скрипти . Підбір скриптів залежить від цілей та індивідуальних переваг власника ресурсу, а ось процедура додавання їх на сайт буде схожа для всіх скриптів. Давайте її розглянемо докладно.
Інструкція
1
Щоб додати вибрані скрипти на сайт їх спочатку слід завантажити до себе в комп'ютер, розпакувати (якщо вони поміщені в архів) і ознайомитися з інструкцією. Ми всі належимо до інструкціям як до чогось корисного, але нудному і не дуже потрібній, але ж серверний скрипт, встановлений неправильно може безповоротно зіпсувати ваш сайт! До того ж, автор може вказати на корисні, але не очевидні особливості скрипта, які ви зможете використовувати.
2
Файл скрипта може бути один або декілька - для роботи можуть бути потрібні різні бібліотеки функцій, файли стилів, зображення і т.д. Все необхідне треба завантажити на сервер сайту, дотримуючись структуру каталогів (якщо файли розміщені в папки). Робити це можна спеціальною програмою - ФТП-клієнтом. Наприклад, FlashFXP, Cute FTP, WS FTP, FileZilla, Smart FTP і т.д. Такі програми бувають і платними і безплатними, знайти підходящу в мережі не важко. Завантаження відбувається по ФТП-протоколу (File Transfer Protocol - «протокол передачі файлів»). Але можна завантажити всі файли і безпосередньо через браузер, не використовуючи додаткових програм. Для цього слід скористатися файл-менеджером, який входить до складу практично кожної системи управління сайтом або панелі управління хостинг-провайдера. На жаль, єдиного стандарту ні на системи управління, ні на панелі хостерів не існує, тому вам треба знайти - де саме в вашому варіанті розташований цей файл-менеджер.После закачування файлів на сервер, можливо, будуть потрібні додаткові операції з ними. Якщо це серверний скрипт (наприклад, на мові PHP) і він в процесі роботи змінює файли, то буде потрібно закріпити за ним це право редагування. Чи потрібно це - повинно бути написано в інструкції до скрипта. Така операція називається «установка прав користувача» або CHMOD (абревіатура від CHange MODe). В інструкції повинно бути описано які значення яким файлам слід виставляти. Як правило, щоб скрипт мав можливість редагувати файли, їм слід виставити атрибут читання = 777, а самому записуючого файлу = 755 або 644.
3
Після завантаження файли буде потрібно підключити до сторінок сайту. Ця операція суто індивідуальна для кожного скрипта - тут вже без інструкції від автора не обійтися. У найпростішому варіанті вам буде потрібно додати посилання на JavaScript-файл в html-код сторінки. Таке посилання може виглядати так: