Як штовхати по м'ячу. Як правильно штовхати м'яч.

У грі з м'ячем важливо домогтися максимального контролю над ним, так як сенс гри саме в тому, щоб м'яч летів саме туди, куди ви його направите. Як правильно бити по м'ячу - важлива для кожного гравця тема.
Інструкція
1
Якщо м'яч котиться по землі або стоїть нерухомо, то має значення і постановка опорної ноги і траєкторія руху б'є ноги щодо м'яча. Щоб управляти висотою удару або пасу, треба контролювати положення опорної ноги по відношенню до м'ячу . Поставивши опорну ногу на одній з ним лінії, можна зробити сильний удар з низькою траєкторією польоту м'яча. А поставивши ногу за м'ячем, можна отримати більш високу траекторію.Положеніе верхній частині тіла теж має значення - якщо відхилитися назад, м'яч полетить вище, а якщо вперед - удар буде нижче і сильніше. Щоб сила удару була максимальною, коліно ноги, що б'є в момент торкання м'яча повинно знаходитися на одній з ним лінії або трохи далі, над м'ячем. Після удару треба продовжувати рух у напрямку мети.
2
Для удару внутрішньою стороною стопи опорну ногу треба ставити приблизно в 10 сантиметрах від м'яча і на одній з ним лінії. Мисок стопи опорної ноги повинен бути спрямований у бік цілі, а голеностоп б'є ноги в момент удару повернуть перпендикулярно опорної нозі. Удар треба носити в центральну (по висоті) частину м'яча. Після удару потрібно продовжити рух в напрямку мети. При хорошому ударі м'яч повинен полетіти рівно, не котячись по землі і не стрибаючи.
3
Для удару зовнішньою стороною стопи опорну ногу треба ставити не доходячи до м'яча, а мисок повернути на 15-30 градусів в сторону від напрямку удару. Це дозволить нанести точний удар.
4
Для удару підйомом опорна нога повинна бути на одній з м'ячем лінії, мисок стопи спрямований в бік цілі. Пальці і голеностоп б'є ноги в момент удару повинні бути напружені і зафіксовані, корпус нахилений вперед, щоб плечі перебували над м'ячем. Для польоту на низькій висоті бити потрібно в центр м'яча або трохи вище, удар виробляється внутрішньою поверхнею миска.
5
Для удару внутрішньою стороною стопи з підкруткою опорну ногу треба ставити поряд з м'ячем. Її пальці повинні бути спрямовані або в бік цілі, або під невеликим кутом від неї. Б'є нога рухається махом і стосується м'яча верхньою частиною великого пальця. Удар слід наносити трохи нижче центру м'яча (по висоті) і за його зовнішній стороні, щоб надати кручення. Після такого удару треба продовжити рух, але не в бік цілі.
6
Для удару зовнішньою стороною стопи з підкруткою опорну ногу треба ставити зліва від м'яча (для правші), пальці її спрямовані на ціль або трохи відвернуті від мети в напрямку підкручення. Б'є нога повинна торкнутися правого боку м'яча зовнішньою стороною стопи. Після удару треба продовжити рух у напрямку польоту м'яча.
7
Для удару носком опорну ногу треба ставити позаду м'яча, пальцями в бік цілі. При такому ударі замах б'є ногою робиться швидкий, з невеликим рухом стегном, пальці ноги, що б'є підняті і напружені. Наносити удар треба в нижню частину м'яча, щоб надати йому зворотне обертання і високу траєкторію польоту.
8
Для удару по м'ячу , що знаходиться в повітрі, важливо швидко підлаштується під траєкторію його польоту - треба опинитися на правильному відстані від м'яча. Переміщаючись короткими кроками, потрібно точно зловити момент для удару. Увага має бути сконцентровано на розрахунку часу між замахом і киснем - якщо момент торкання розрахований правильно, це додасть достатню силу і точність удару. Якщо летить м'яч вже занадто близько або навпаки, ви не дотягується до нього - слід відмовитися від удару з літа. Техніка самого удару аналогічна удару підйомом.
9
Відпрацювання необхідної техніки удару вимагає чимало практики. Початківцям варто бити по нерухомому м'ячу , а більш просунутим - практикуватися в ударах по котиться. Так само треба тренувати різні варіанти дриблінгу перед ударом - готовність наносити удари з будь-якої ситуації різко підвищує їх ефективність.
Навчитися бити по м'ячу досить просто - всі ми вміємо це з дитинства. Але як вдарити по м'ячу так, щоб він летів строго в певному напрямку? Хтось пише про це цілі наукові трактати, хтось знімає навчальні телефільми, а хтось намагається розрахувати траєкторію м'яча за допомогою теорії ймовірностей. Насправді тут все залежить від тренувань, чим їх більше, тим точніше виходять удари.
Інструкція
1
Удари по м'ячу бувають двох видів: із землі або з літа. Для поліпшення якості удару з землі, тобто по нерухомому м'ячу , потрібно тримати рівновагу, а також пам'ятати про правильній постановці опорної ноги і положенні б'є. Від положення опорної ноги залежить висота удару: якщо вона на одній лінії з м'ячем, удар вийде з низькою траєкторією польоту, якщо ж нога буде за м'ячем - м'яч полетить високо. Для того, щоб сила удару була максимальною, необхідно стежити за становищем коліна б'є ноги. Якщо в момент перед торканням м'яча коліно знаходиться над м'ячем або на одній з ним лінії, сила удару буде максимальною. Після удару бажано продовжувати рух до мети, а не зупинятися. При відхиленні корпуса назад, траєкторія м'яча збільшується, при нахилі вперед, удар сильнішає, але м'яч летить ніже.Прі ударі по м'ячу , що знаходиться в повітрі, також важливо рівновагу і всі вищеперелічені положення ніг. Однак у цьому випадку також важливо розрахувати відстань до м'яча. Ні в комі разі не можна наносити удар з літа, якщо м'яч знаходиться дуже далеко або дуже близько, так як в цих випадках удар вийде змащений.
2
Удари також діляться по методи нанесення, тобто по тому яка частина стопи завдає удар. Так удар носком зазвичай наноситься по нерухомому м'ячу в його нижній сектор, в цьому випадку кут вильоту м'яча складе 40-50 градусів. Для правильного нанесення цього удару при розбігу гравець прискорюється у міру наближення до м'ячу опорна нога ставиться позаду і трохи збоку від м'яча, а струменіюча завдає удар маховим рухом. Корпус нахилений вперед. При нанесенні цього удару важлива правильна робота рук: протилежна опорною нозі рука перед ударом різко йде назад, інша ж - виноситься вперед на рівень грудей. В момент удару руки міняються місцями.
3
За допомогою удару внутрішньою стороною стопи зазвичай просто передають м'яч. В ідеальному виконанні м'яч повинен летіти, а не стрибати або котитися по землі. При ударі мисок опорної стопи спрямований в ту сторону, куди ви посилаєте м'яч, б'є нога зігнута в коліні, а сам удар припадає на центральну частину м'яча.
4
При ударі зовнішньою стороною стопи, мисок опорної ноги повинен бути повернений приблизно на 30 градусів в бік цілі. А удар наноситься також як і внутрішньої з різницею лише в площині стопи, дотичної з м'ячем.
5
Удар підйомом з одного боку є найскладнішим, а з іншого - основним ударом у футболі. За рахунок зіткнення великої площі стопи з м'ячем при цьому ударі досягається велика точність. Якщо наносити такий удар по нерухомому м'ячу , траєкторія його польоту буде низькою. Опорна нога повинна знаходитися на одній прямій з м'ячем трохи збоку від нього і вся тяжкість тіла повинна припадає саме на цю ногу. Корпус нахилений так, що плечі гравця знаходяться над м'ячем. Б'є нога зігнута в коліні і відведена назад, голеностоп розслаблений. Важливо якомога довше зберегти кут, утворений стегном і гомілкою. Підйом напружений. В момент удару коліно ноги, що б'є знаходиться над м'ячем. Рука, однойменна опорної нозі, перед ударом знаходиться ззаду, а в момент удару проходить вперед і згинається біля грудей. Б'є нога після одразу після удару деякий час рухається вперед разом з мячом.Удари підйомом діляться на два види: удар прямим піднесенням, коли м'яч стикається з підйомом на його середині, тобто на шнурівці бутси, і удар зовнішньої або внутрішньої частиною підйому, коли м'яч доводиться на яку-небудь сторону від шнурівки.
6
Удари по летить м'ячу з техніки нічим не відрізняються від ударів підйомом. Однак якщо м'яч в повітрі необхідно точно розрахувати момент замаху й торкання. В цьому випадку не обов'язково вкладати в удар багато сили, так як точне торкання додасть м'ячу достатньо енергії.
Корисна порада
У кожному разі, досягти ідеальної точності і потрібної сили удару можна тільки за допомогою тренувань.