Як вибрати тенісні ракетки.

Тенісна ракетка - інструмент, від якого інколи залежить перемога на корті. Тому ракетку потрібно вибирати "під себе", щоб вона якомога більше відповідала вашому рівню і стилю гри. Гра в теніс доступна людям різного віку. І завдяки їй ви зможете підтримувати високий тонус і зміцнити основні м'язові групи тіла.
Інструкція
1
Вибираючи ракетку, потрібно враховувати наступні характеристики: масу, матеріал, баланс, розмір головки ракетки , розмір ручки і товщина обода. Дитячі ракетки по масі важать від 200 грамів, а маса ракетки , підходящої дорослому професіоналу, - від 400 грамів. Матеріали, з яких виготовляються ракетки : алюміній і його сплави, графіт, композитні матеріали на основі графіту та інших матеріалів. Також використовуються карбон і титан. Основні виробники тенісних ракеток - компанії Head, Babolat, Prince, Yonex, Wilson і Dunlop, які конкурують один з одним в технологічності своєї продукції. Мета: зробити ракетки легше, зручніше і "послушнее", маневреннее. І все ж для того, щоб вибрати тенісну ракетку максимально "під себе", буде не зайвою консультація фахівця.
2
Починати вибір тенісної ракетки потрібно з ручки. При цьому необхідно враховувати її розмір; як вона лежить в руці, наскільки зручний у неї хват, не вислизає чи ракетка з руки. Іншими словами, вам повинно бути зручно тримати її в руці. Потім ракетка вибирають, орієнтуючись на зростання гравця, його досвід і стиль ігри.Начінающіе тенісисти зазвичай використовують в грі ракетки клубного зразка з великою головкою і вагою 250-290 р Такі ракетки дозволяють не перенапружувати руку і зручно бити по м'ячу, за рахунок т. н. "Великого ігрового плями". Ракетки для жінок, як правило, дещо легше, ніж у чоловіків. У міру розвитку техніки гри ви зможете поміняти ракетку на більш "просунуту", яка вимагає від гравця вже більш серйозної техніки.
3
Для початку вам буде достатньо двох ракеток з однаковими натяжками. Одна з них - запасна. Що стосується професійних гравців, вони приходять на тренування і турніри, завбачливо маючи при собі 5-6 запасних ракеток, так як є чимала вірогідність того, що струни несподівано порвуться.
4
Тепер про те, як доглядати за тенісною ракеткою. При дбайливому догляді ракетка прослужить вам досить довго. Для цього потрібно тримати ракетку в сухому і теплому місці; уважно оглядати струни; час від часу (1 раз за 10-15 тренувань) міняти обмотку на ручці. До речі, сьогоднішні виробники постачають ракетки спеціальними пристосуваннями, завдяки яким ракетки продовжують термін служби. Це, наприклад, захисні стрічки на ободі, які оберігають його від відколів і подряпин, "виброгасители", які знижують вібрації струн, та ін.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SxQtFNNi15Q
Зверніть увагу
При виборі тенісної ракетки ви повинні визначитися, для чого ви її купуєте, грати кілька разів на місяць з друзями або мрієте підкорити "тенісний олімп" займаючись з професійним тренером. Аматорські ракетки підійдуть і для новачків і для тих хто грає в теніс по настрою, від випадку до випадку. Дитячі - ракетки для дітей від 3-х років. Такі ракетки підбираються по росту дитини. До цієї категорії так само ставляться і юніорські ракетки.
Корисна порада
Найпростіший спосіб визначити, підходить вам ручка, чи ні - це вкласти ракетку в долоню. Потім обхопіть її і помістіть вказівний палець іншої руки в зазор між пальцями і долонею руки, що тримає ракетку. Віддаляючись точки зіткнення м'яча зі струнами від центру ракетки, удару падає. Найнеприємніше, коли м'яч потрапляє зовсім близько до обода, так як ракетка при цьому отримує великий обертальний момент, прокручується в руці, а сила і точність удару різко падають.