Як виховати неслухняних дітей.

Коли в родині з'являється дитина - це завжди радість. Ми з задоволенням спостерігаємо за дітьми - як вони ростуть, розвиваються, пізнають світ. Немає більшого щастя, ніж бачити посмішку дитини. Але не завжди дітки приносять тільки позитивні емоції. Вони бувають неслухняними, норовлять все зробити по-своєму і не сприймають наші поради. З цим можна впоратися.
Вам знадобиться
  • Терпіння, вміння знаходити компроміси, уяву, самовладання, гумор.
Інструкція
1
Терпіння і ще раз терпіння. Діти, особливо маленькі, дуже гостро реагують на наше з вами стан. У дітей емоційний зв'язок з батьками дуже сильна. І якщо дитина помітить, що ви нервуєте, ваша нервозність передасться і йому. Він почне вередувати і наполягати на своєму. А у вас зовсім інші цілі.
2
Увімкніть уяву. Чим молодша дитина, тим простіше відвернути його увагу. Втім, і більш старші діти можуть переключитися на те, що ви їм запропонуєте, якщо це буде зроблено в ігровій формі. Головне - створити в дитини враження, що він сам захотів цим зайнятися. А ігрова форма для цього оптимальна.
3
Зберігайте спокій і позитивний настрій. Не завжди наші прохання дитина впадає одразу виконувати. Частіше він знаходить масу відмовок, щоб не робити якийсь нудної роботи, наприклад, збирати іграшки або вчити уроки. Але доброзичливе ставлення в цьому випадку обов'язково. Ніколи не підвищуйте на дитину голос - результатом буде його відповідь крик і ще більша непослух.
Зверніть увагу
Зайва м'якість у вихованні може привести до того, що дитина перестане вас поважати. Дотримуйтесь правильний баланс.
Корисна порада
Якщо ви хочете, щоб дитина вас слухався, навчитеся слухати його. Не перебивайте дитину, коли він каже, дайте можливість висловитися.
Батьки неслухняних дітей знають, що таке капризи, істерики, неприємні сюрпризи. Їх малюки не дають їм можливості спокійно провести вечір біля телевізора. Від них можна чекати підступу в будь-яку хвилину. Непросто буває знайти підхід до таких дітлахам.
Інструкція
1
Є діти, що відрізняються гіперактивністю. Майже кожну хвилину вони чимось зайняті. Як правило, це якісь прокази. Наслідком цього бувають розбиті вази або сусідські вікна, розквашені носи і синці на колінах.
2
Не думайте, що відсіч дитини ременем, ви вирішите проблему. Насильством не можна домогтися хороших результатів. Діти, яких карають фізично, тільки замикаються в собі і бешкетують ще більше зло батькам.
3
Дитина повинна розуміти, за що її карають, в чому він провинився. Тому накидатися на нього з криками можна. Поговоріть з ним. Поясніть, чому ви незадоволені його поведінкою.
4
Але покарання все ж має бути. Не можна робити вигляд, що нічого не сталося. Не дозволяйте дітям відчути вседозволеність. Чи не балуйте їх.
5
Покарати можна, позбавивши на час того, чим він любить займатися. Наприклад, комп'ютерних ігор або прогулянок з друзями. Заздалегідь скажіть дитині, на який час ви караєте його. Будьте непохитні, не йдіть на поводу його сліз і прохань. Згодом він зможе передбачити, які результати будуть мати його прокази або істерики.
6
Навчіться розмовляти з дітьми, як з дорослими. Доручайте їм якісь справи по будинку. Наприклад, вони повинні будуть щодня гуляти з собакою або виносити сміття. Виховуйте в них відповідальність.
7
Слідкуйте, щоб вони щодня прибирали свої іграшки та одяг. Не піддавайтеся на умовляння, що це можна буде зробити і завтра.
8
Привчайте дітей до режиму дня. Вони точно повинні знати, в який час слід лягати спати, а коли робити уроки.
9
Запишіть дитини в спортивну секцію або гурток. Тоді вся енергія буде спрямована на творення, а не на дозвіл. Та й вільного часу на прокази не залишиться.
10
Привчайте дітей з повагою ставитися до дорослих людей. Не дозволяйте їм перемовлятися і кричати. Припиняйте грубість по відношенню до старших відразу ж.
11
Домовтеся з чоловіком, бабусями і дідусями, що будете діяти спільно. Не обговорюйте прийняті рішення когось із дорослих членів сім'ї.