Як посадити моркву.

Морква буває не тільки помаранчевою. У продажу можна знайти насіння моркви білою, жовтою і навіть фіолетовою. Всі сорти розмножуються насінням, висівати які можна як ранньою весною, так і пізньої осені. Рекомендується садити окремо коренеплоди для вживання в їжу протягом літа і урожай, який закладається на зимове зберігання.
Вам знадобиться
  • - насіння моркви \
  • - картопляний крохмаль
  • - вода
Інструкція
1
Більшість сортів моркви призначені для весняної посадки, яку можна починати відразу після сходу снігу і підсихання верхнього шару ґрунту. При купівлі насіння розраховуйте їх кількість, виходячи зі співвідношення 0,5 г на 1 кв. м. землі. Ретельно перекопайте майбутню грядку, видаліть з грунту корінці бур'янів, щоб ті не забили собою молоді сходи. Скопувати необхідно на глибину садової лопати або навіть глибше, щоб коренеплоди НЕ викривлялися, стикнувшись з твердим пластом грунту.
2
Приготуйтеся до того, що у вас зійде далеко не весь насіннєвий матеріал. Навіть якщо ви припускаєте залишити морква в землі до визрівання, саджайте її відносно густо. Зайву моркву можна буде прорідити, її навіть не доведеться викидати. Юні коренеплоди дуже смачні і годяться в їжу.
3
Найбільш легким вважається рідинний посів. Приготуйте крохмальний клейстер, що складається з 1 л води і 2 ст.л. картопляного крохмалю. Охолодіть його до кімнатної температури, з'єднайте з морквою з розрахунку 3 г насіння на стакан гелю.
4
Прокреслите в грядці ряди глибиною до 1 см на відстані 15-20 см один від одного. За допомогою маленької лійки розподіліть клейстер по борозенками, присипте грядку землею.
5
Удобрювати свежевисеянную морква перегноєм або гноєм не слід. Занадто великий шанс, що органічні добрива містять личинки морквяної мухи, здатної погубити весь майбутній урожай.
6
Дочекайтеся сходів. Якщо морква зійшла занадто густо, прорідити її в перший раз, залишивши між окремими рослинами відстань близько 1 см. Через 5-6 тижнів зробіть другий проріджування, залишивши кожному коренеплоду не менше 3 см простору.
7
доспілі морква по осені акуратно, щоб не пошкодити її, викопують, складають у ящики, пересипають піском і відправляють на зберігання в сухе прохолодне місце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ONU7FwiI4O4
Корисна порада
Якщо висіяти рядом моркву і цибулю, ви позбудетеся і від морквяної мухи, і від цибулевої. Ці дві рослини прекрасно уживаються поруч, охороняючи один одного від шкідників.