Як замінити процесор в ноутбуку. Як заміна процесора.

Заміна процесора в ноутбуці - досить складна процедура. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете акуратно розібрати комп'ютер самостійно, краще звернутися в спеціалізований сервіс. Однак якщо ви відчуваєте в собі сили, можна замінити процесор в ноутбуці і своїми руками.
Вам знадобиться
  • спеціальні викрутки і термопаста
Інструкція
1
Щоб замінити процесор в ноутбуці, вам належить зробити три основні кроки. По-перше, підібрати підходящий новий процесор. По-друге, майже повністю демонтувати ноутбук. По-третє, переставивши процесор, зібрати ноутбук. Найбільш складним є розбирання ноутбука, оскільки вона зажадає від вас акуратності і уважності. Крім того, для більшості ноутбуків заміна процесора означає повний демонтаж.
2
Перед тим, як братися за розбирання ноутбука, скачайте керівництво по ремонту та обслуговування з сайту виробника. У ньому в картинках зможете побачити, як саме потрібно демонтувати всі комплектуючі, дотримуючись при цьому запобіжних заходів. Також заздалегідь підготуйте підходящі викрутки (залежно від моделі комп'ютера вони можуть бути як хрестовими, так і зірочками, а також можуть і поєднуватися в одному ноутбуці) і термопасту, яку при установці нового процесора слід обов'язково нанести для охолодження.
3
Щоб замінити процесор в ноутбуці, обесточьте комп'ютер. Від'єднайте всі підключені до нього зовнішні пристрої. Витягніть акумуляторну батарею.
4
відкручуючи кріпильні гвинти, по черзі витягуйте з ноутбука комплектуючі. Їх черговість і склад можуть змінюватися залежно від моделі, але в загальному випадку дотримуйтеся наступного порядку демонтажу після зняття нижньої кришки: • Жорсткий диск • Привід оптичних дисків • Клавіатура • Панель із звуковими колонками • Дисплей • Верхня кришка, розташована під клавіатурою.
5
Після цього, щоб замінити процесор в ноутбуці, приберіть систему охолодження і звільніть старий процесор від кріплення. Встановивши на його місце новий процесор, нанесіть термопасту. Зберіть ноутбук у зворотній послідовності.
Зверніть увагу
1. Перед тим, як замінити процесор, вам потрібно відключити системний блок від електромережі і від'єднати всі кабелі живлення, монітора, клавіатури, миші і так далі. 2. Далі, відкриваємо корпус системного блоку. Для цього відкрутіть кріпильні гвинти лівої панелі блоку і покладіть його на правий бік.
Корисна порада
І, нарешті, постає питання: як бути далі - купувати новий комп'ютер, або ж, замінюючи основні комплектуючі старого, спробувати підвищити його продуктивність до більш-менш сучасного рівня. Перш ніж зважитися на заміну процесора, треба в деталях розібратися в основних його характеристиках, по яких потім визначити - який вибрати процесор.
Заміна термопасти необхідна для забезпечення якісного охдажденія центрального процесора. Вона є сполучною ланкою між поверхнею ЦП і радіатором охолодження. Від його якості залежить швидкість теплообміну між цими пристроями.
Інструкція
1
Для заміни термопасти в мобільному комп'ютері слід дотримуватися певних правил. Підготуйте всі необхідні інструменти і вимкніть ноутбук. Переверніть його і відкрутіть всі кріпильні шурупи. Зазвичай їх досить багато. Переконайтеся в тому, що ви витягли всі шурупи. В іншому випадку ви ризикуєте поламати корпус мобільного комп'ютера. Відкрийте лотки, в яких розташовані плати оперативної пам'яті і жорсткий диск.
2
Вийміть ці пристрої. Існують моделі ноутбуків, в яких описане устаткування розташоване під основною кришкою. Після вилучення всіх шурупів акуратно підніміть кришку. Знайдіть шлейфи, що йдуть від верхньої частини ноутбука до нижньої. Акуратно від'єднайте їх за допомогою пінцета, запам'ятавши місця їх кріплення.
3
Після зняття кришки мобільного комп'ютера знайдіть радіатор охолодження центрального процесора. Витягніть його з корпусу, попередньо відкривши спеціальну засувку. Протріть радіатор, очистивши його від старої термопасти. Аналогічним чином очистіть поверхню процесора. Переконайтеся в тому, що на пристроях не залишилося волокон. Нанесіть невелику кількість нової пасти. На процесор або радіатор.
4
Встановіть радіатор охолодження в гніздо. Трохи порухайте ним у різні сторони, щоб рівномірно розподілити термопасту. Закріпіть радіатор. Встановіть назад кришку мобільного комп'ютера. Не забудьте підключити всі необхідні шлейфи. Вони потрібні для роботи певних портів або пристроїв.
5
Встановіть на місце всі раніше витягнуті пристрою. Увімкніть ноутбук не раніше ніж через годину після завершення його збірки. Встановіть програму, що дозволяє подивитися температуру центрального процесора і інших пристроїв. Запустіть її і переконайтеся в тому, що температура ЦП знаходиться в межах допустимих меж.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gSc6AaZt248
Зверніть увагу
Ще одним не менш ефективним способом знизити температуру внутрішніх компонент ноутбука є заміна термопасти. Справа в тому, що часто в ноутбуках використовується не дуже якісна термопаста, яка володіє не найкращими властивостями. Якщо її замінити на кращу, то можна понизити температуру на 5-15 градусів.
Корисна порада
Термопасту в ноутбуці потрібно міняти раз в 2-3 роки. Бо 2-х випадках із 3-х, вона пересихає. Найчастіше термоінтерфейсом (прокладки і паста) потребують повної заміни.