Як вибрати льодові ковзани.

Катання на ковзанах - це один з найулюбленіших видів зимового міського відпочинку. Влітку люди катаються в парках на роликових ковзанах, а взимку - на ковзанках в льодових. Не тільки хлопчаки, але часом і дорослі часом вибираються у двір, щоб покатати шайбу з друзями на найближчій хокейної «коробці». Льодові ковзани можна взяти напрокат, якщо ви нечасто на них катаєтеся. Але все ж краще витратити час і гроші на підбір і купівлю ковзанів. Зате вони сидітимуть на вас як влиті.
Інструкція
1
Різновидів льодових ковзанів існує декілька. Однак якщо розглядати катання на ковзанах як хобі, то можна зупинити свій вибір на фігурних (в основному, для жінок) або хокейних ковзанах (для чоловіків).
2
Вибираючи фігурні ковзани , слід звертати увагу на матеріал. Це найважливіше. Хороші льодові ковзани виконуються з натуральної шкіри. Не забудьте на примірку з собою взяти пару теплих шкарпеток, щоб міряти ковзани з ними. Хоча останнім часом фігурні ковзани все частіше оснащують хутром всередині. Їх вже потрібно надягати з тонкими шкарпетками і купувати чітко в розмір.
3
Також зверніть увагу на те, як коник сидить на нозі. Він повинен міцно фіксувати щиколотку, але не жати. Правильна шнурівка також важлива у виборі ковзанів. Затягувати їх сильно не потрібно, але шнурівка повинна бути щільною (особливо в області щиколотки і підйому).
4
Більшість розглянутих ковзанів оснащуються лезами з нержавіючої сталі. Бувають моделі з хромованими сталевими або фірмовими запатентованими лезами.
5
Перед придбанням хокейних ковзанів потрібно визначитися, як ви їх будете використовувати. Якщо ви збираєтеся в них просто кататися, то тут немає нічого складного. Просто виберіть такі ковзани , в яких вашим ногам буде зручніше. Як і фігурні, хокейні ковзани на нозі бовтатися не повинні. Необхідно щільно встановити свою п'яту в задник, після чого зашнурувати черевик. Нога при цьому не повинна рухатися по коника, однак і він ніде не повинен жати.
6
Якщо ви хочете вибрати ковзани для хокею, зверніть при їх виборі увагу ось на що: професійні хокейні ковзани для даної мети в пріоритеті. Тільки от грати в них можна лише на критих ковзанках. Справа в тому, що професійні ковзани виготовляються з таких матеріалів, які не розраховані на температури нижче-5оС. На холоді вони можуть потріскатися. Для вуличного хокею краще вибрати хороші аматорські моделі.
7
Леза хокейних ковзанів виконуються з легованої або вуглецевої сталі. Перший варіант кращий, тому що така сталь довговічніша.
Вибір ковзанів для фігурного катання - не така проста задача. Ковзани можуть коштувати досить дорого. Неправильно підібрані, вони можуть доставити дитині незручності і відіб'ють у нього бажання займатися спортом. До покупки дитячих фігурних ковзанів потрібно підходить дуже уважно.
Інструкція
1
Не варто починати займатися фігурним катанням з негайною покупки фігурних ковзанів. Дайте своїй дитині можливість позайматися на ковзанах, узятих на прокат. Таку можливість надають практично всі платні льодові катки. Такий підхід дозволить заздалегідь підібрати оптимальний розмір і форму ковзанів, остаточно з'ясувати, чи бажає дитина займатися цим видом спорту і чи будуть згодом куплені ковзани затребувані.
2
Зверніть увагу на розміри ковзанів, вони не збігаються з традиційними розмірами взуття. Крім того, маркування розміру ковзанів може відрізнятися в залежності від фірми виробника, наприклад, 26-му розміру взуття можуть відповідати ковзани розмірів Y8 або Y9. Якщо ви купуєте ковзани в магазині, поцікавтеся у продавців, чи немає у них вимірювальних лінійок відповідних фірм виробників. Якщо ж ви замовляєте ковзани через інтернет, обов'язково вивчіть таблицю розмірів виробника, чиї ковзани ви обрали.
3
Не варто орієнтуватися тільки на розмір ковзанів, обов'язково дайте дитині поміряти їх, при цьому міряти необхідно на обидві ноги. Правильно підібрані ковзани повинні сидіти не надто щільно, але вільними вони також бути не повинні. Необхідно, щоб пальці ніг лише злегка стосувалися мису ковзанів.
4
Багато батьків помилково вважають, що чим дорожче і професійніше ковзани, тим простіше буде дитині на них кататися і тим швидше він навчиться фігурного катання. Якщо ваша дитина тільки починає займатися, необхідно підбирати відповідні ковзани для початківців, вони стоять на багато дешевше, але вчитися кататися краще саме на них. Професійні ковзани, як правило, мають досить жорсткий черевик, вони призначені для виконання спеціальних вправ, наприклад, стрибків. Недосвідчена людина може легко вивернути собі кісточку.
5
Досить часто ковзани продаються в розбірному вигляді, в такому випадку черевик і лезо купуються окремо. Такий спосіб вибору найчастіше підходить досвідченим фігуристам, так вони можуть вибирати жорсткість леза. Початківці дитячі ковзани зазвичай постачаються в збірному вигляді з не заточеним лезом. Перш ніж використовувати, обов'язково заточите їх, скориставшись послугами відповідного майстра.