Як відключити обліковий запис. відключення користувача windows через командний рядок.

Операційна система Microsoft Windows 7 відрізняється досить розвиненою системою розмежування прав користувачів і управління їх обліковими записами, принаймні, в порівнянні з попередніми версіями Windows. Windows 7 дозволяє обмежувати доступ користувачів до файлів і папок, а також до різноманітних параметрів і налаштувань самої операційної системи.

Проте можливості управління обліковими записами користувачів, пропоновані компонентом «Облікові записи користувачів» Панелі управління, є більш ніж скромними. Крім зміни імені та пароля облікового запису (зміна малюнку облікової записі не будемо вважати важливою можливістю з управління обліковим записом користувача) інших можливостей тут не представлено.Разумеется, адміністратору можуть знадобитися багато інших можливостей управління обліковими записами користувачів. Наприклад, іноді виникає необхідність видалити або відключити обліковий запис. Зрозуміло, Windows 7 дозволяє це зробити. Для тимчасового відключення облікового запису необхідно:

  1. Відкрийте елемент Адміністрування Панелі управління. Якщо включена угрупування елементів Панелі управління, то його слід шукати в групі Система і безпека.
  2. Виберіть розділ «Керування комп'ютером»
  3. У вікні, в лівій частині знайдіть розділ «Локальні користувачі та групи» і розгорніть його. Відкриються розділи «Користувачі» та «Групи».
  4. Встановіть курсор на розділ «Користувачі». У центральній частині вікна з'явиться список користувачів, зареєстрованих на даному комп'ютері.
  5. Виберіть користувача, обліковий запис якого необхідно відключити, і клацніть по його імені правою кнопкою миші.
  6. У розгорнулося контекстному меню виберіть пункт "Властивості". Відкриється вікно властивостей облікового запису.
  7. Встановіть прапорець «відключити обліковий запис». Натисніть «Застосувати» або «Ок». Обліковий запис користувача відключена. Для того щоб знову зробити обліковий запис користувача активної, слід виконати знову всю послідовність дій і зняти прапорець відключення облікового запису.

Операційна система Windows 7 пропонує і ще один спосіб відключення облікового запису користувача, який передбачає використання командного рядка. Просто введіть команду net user "comp root"/active: no, замінивши текст в лапках на ім'я користувача. Для включення облікового запису замініть «no» після двокрапки на «yes».