Як виростити цикламени з насіння. Як виростити цикламен з насіння відео.

Цикламен відрізняється рідкісним набором якостей, які роблять його улюбленцем багатьох квітникарів. У нього декоративні і листя з сріблястим візерунком, і яскраві квіти. Цикламен прекрасно почувається на прохолодних північних вікнах. Період найбільшої декоративності цикламена припадає на пізню осінь і зиму. А коли настає пора відпусток, цикламен засинає і не вимагає ніякого догляду. Спробуйте виростити його з насіння самостійно.
Вам знадобиться
 • Семена цикламена перського
 • Епін або циркон
 • Верхової торф
 • Промитий річковий пісок
 • Чорна плівка
 • Лейка з дрібним ситом або пульверизатор.
 • Повне мінеральне добриво
 • Ящик або лоток для посіву насіння
Інструкція
1
Підготовка насіння .Перед посадкою насіння цикламена замочіть в стимуляторе. Це може бути епін або циркон. Будь-який з цих препаратів продається в квіткових магазинах. Використовувати стимулятори слід у відповідність з інструкцією на упаковці.
2
Посадка.В посадкову ємність насипте верхової торф, добре утрамбувати. Зверху розкладіть насіння цикламена. Засипте їх піском, потім торфом і рясно полийте. Глибина посіву повинна бути близько 1 см. Накрийте посаджені насіння чорною плівкою, щоб створити високий рівень вологості. Для проростання насіння необхідна темрява і температура + 18-20 градусів.
3
Вирощування рассади.Семена цикламенів проростають дуже довго. Приблизно через 40 днів починайте перевіряти сходи. Як тільки насіння проклюнутся, перенесіть посадкову ємність на світло. Щодня зволожуйте сходи з лійки з дуже дрібним ситом або обприскуйте пульверизатором. Дуже важливо дотримуватися температуру, вона повинна підтримуватися на тому ж рівні (+ 18-20 градусів).
4
Пікіровка рассади.Когда повністю сформується перший справжній лист, ви повинні провести пікіровку молодих рослин. До цього часу у цикламенів вже почне формуватися бульба. Як грунт для пікіровки використовуйте верхової торф з додаванням повного мінерального добрива. Розсаджуйте цикламени в окремі горщики, при цьому не заглубляйте бульби. Вони мають бути тільки злегка присипані землею. Розпікувати сіянці вкорінюються протягом трьох тижнів, весь цей час продовжуйте підтримувати комфортну для цикламенів температуру + 18-20 градусів. Забезпечте яскраве освітлення, при нестачі світла відбувається витягування і скручування черешків. Якщо немає можливості досвечивать розсаду, злегка понизьте температуру. Це сповільнить розвиток рослин, але вбереже їх від деформації.
5
Висадка на постійне место.Хорошо вкорінені рослини пересадите на постійне місце. В грунт додайте крім торфу листовий перегній і пісок. Висаджуйте рослини так, щоб бульба височів над грунтом на 1-1,5 см. Поливайте через піддон або по краю горщика, щоб не намочити бульби і листя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VFRTeOt-SIk
Зверніть увагу
В умовах високої вологості дуже висока ймовірність виникнення різних гнилей. Для профілактики захворювань періодично обприскуйте розсаду антибактеріальними препаратами.
Цикламен - багаторічна рослина з сімейства первоцветних. В якості кімнатної рослини найчастіше вирощують цикламен перський, батьківщиною якого вважається Середземномор'ї. Завдяки рясному цвітінню і яскравому забарвленню квітів, цикламен користується великою популярністю у квітникарів, хоча догляд за цією рослиною ускладнений його вимогливістю до умов утримання. Втім, цикламени, вирощені з насіння, краще адаптуються до кімнатних умов.
Вам знадобиться
 • - насіння цикламена;
 • - «Епін-екстра»;
 • - пісок;
 • - торф;
 • - перегнійна земля;
 • - листова земля;
 • - дернова земля.
Інструкція
1
Семена цикламена рекомендується висівати у грунт в лютому-березні або в серпні. Для того щоб це зробити, підготуйте насіння, замочивши їх в розчині «Епін-екстра» на вісімнадцять годин. Для приготування розчину розведіть чотири краплі препарату в половині склянки води.
2
Для приготування грунтової суміші перемішайте рівну кількість торфу і листової землі. Зволожену суміш викладіть в кімнатну тепличку або контейнер з непрозорою кришкою.
3
Семена цикламена, оброблені «Епін-екстра», посійте в контейнер на відстані два-три сантиметри один від одного на глибину близько одного сантиметра. Накрийте насіння кришкою і поставте в таке місце, де температура повітря не підніматиметься вище двадцяти градусів, а опускатися - не нижче вісімнадцяти градусів. Проростати насіння цикламена будуть протягом півтора - двох місяців.
4
Після того, як насіння проросте, переставте контейнер в освітлене місце так, щоб на сіянці не потрапляли прямі промені сонця. При необхідності злегка притените рослини.
5
Коли у сіянців з'явиться по два листочки, їх слід пікірувати в горщики з грунтовою сумішшю, що складається з однієї частини піску, частини перегнійної, частини листової і частини дернової землі. В один горщик можна посадити по два-три рослини. Клубеньки, що утворилися до часу першої пікіровки у сіянців, слід повністю закрити землею.
6
Шість місяців потому пересадите цикламени в горщики діаметром не більше семи сантиметрів. Для посадки використовуйте ту ж суміш, що складається з однакової кількості листової, дернової, перегнійної землі і піску. Після пересадки третину бульби рослини повинна виступати над поверхнею грунту.
7
При поливі рослини стежте за тим, щоб вода не потрапила на бульбу і листя, а температура в приміщенні, де знаходиться рослина, була не вище двадцяти градусів. Цикламен и, вирощені з насіння, зазвичай, зацвітають на другий рік після посіву.
Зверніть увагу
Як не дивно, але виростити цикламен з насіння досить легко і просто, однак для цього потрібно набратися терпіння, оскільки вирощування цикламена з насіння - це досить тривалий період, який за часом може зайняти цілий рік, а може і трохи більше . Перед посівом насіння цикломена краще підготувати.
Корисна порада
Цикламен найкраще почувається в саду. Ця квітка виростити досить просто, особливих тонкощів по його вирощуванню немає. Головне, дотримуватися основних вимог, і тоді цикламен стане головною прикрасою саду. Як виростити цикламен: для початку, потрібно проростити цибулини цикламена перед посадкою в основний грунт.