Як почистити носик дитині. Як зробити ватяну турунду.

Чистка носа у немовляти не вимагає певних навичок, але всі маніпуляції слід проводити акуратно і уважно. Важливо, щоб рухи були впевненими і чіткими. Метою процедури є видалення сухих кірочок і слизу, що скупчився.
Вам знадобиться
  • - шматок стерильний вати (або ватяні кульки)
  • - масло або фізіологічний розчин
  • - сольовий розчин
Інструкція
1
Підготуйте все для процедури.Вам знадобиться шматок стерильний вати (або ватяні кульки), масло або фізіологічний розчин. Масло краще брати очищене вазелінове, без ароматів. Чи не пробуйте почистити носик дитині ватяними паличками, це небезпечно.
2
Скрутите ватяні турунди.Чістимі руками скрутіть з вати невеликі тонкі джгути. Середня довжина однієї турунди - 6-7см, товщина - 5 мм. На одну чистку достатньо 5-6 джгутів.
3
Пом'якшіть носові полості.Чтоби розм'якшити скоринки і висохлу слиз, закапайте дитині по краплині соляного розчину в ніс (можна використовувати готові розчини морської води). Через 10 хвилин можете приступати до чищення носа.
4
Умочіть турунду в масло або раствор.Аккуратно умочуйте турунди в приготованому масляному або соляному розчині. Злегка відіжміть джгут перед застосуванням, щоб позбутися від надлишків розчину.
5
По черзі вкрутите турунди в ніздрі. Притримуйте голову малюка однією рукою, а другою швидко проводите всі необхідні маніпуляції. Вставте турунду в одну ніздрю, плавно вкрутите її всередину на глибину приблизно пару сантиметрів і витягніть. Зробіть два-три обороту жгутика в ніздрі - цього буде достатньо для очищення носової порожнини. Почистіть також другу ніздрю. Продовжуйте міняти турунди доти, поки вони не будуть виходити чистими.
6
Допоможіть дитині очистити ніс природним способом.Почістіть носик дитині можна іншим способом. Пощекочіте дитині ніздрі, щоб викликати чхання - зробіть це пір'їнкою або шматочком вати. Під час чхання шматочки слизу вилетять самі.
7
Очистіть ніс дитини від загрязненій.В процесі процедури на обличчі дитини можуть залишатися шматочки слизу і інші сліди маніпуляцій. Змочіть ватяний диск кип'яченою водою і протріть область носа, прибираючи всі забруднення, що залишилися після чистки.