Як відключити тачпад.

Більшість сучасних ноутбуків комплектуються тачпадом - зручним і компактним пристроєм для управління курсором. Тачпад незамінний, коли ноутбук експлуатується поза офісом і користуватися мишею немає можливості, або просто немає самої миші.

Проте у ряді випадків тачпад незручний, а іноді його й зовсім хочеться відключити. Особливо часто таке бажання виникає при введенні тексту сліпим десятипальцьовим методом, тому що при цьому часто виникають торкання тачпада долонями, що інтерпретується системою як рух миші і може привести до небажаної і несподіваною для користувача реакції програм, з якими він працює. Не потрібен тачпад і при підключенні миші, працювати з якою все ж набагато удобнее.Чтоби відключити тачпад існує кілька різних способів, деякі з яких залежать від конкретної моделі ноутбука.

  1. Ряд моделей ноутбуків володіють можливістю відключення тачпада за допомогою спеціальної кнопки, розташованої неподалік від нього. Іноді вона активується за допомогою функціональної клавіші Fn. Просто вимкніть тачпад на час введення тексту або коли необхідності в ньому немає.
  2. Відкрийте вікно налаштувань тачпада. Зробити це можна через панель управління, вибравши розділ «Миша» або спеціальний розділ, створений драйвером тачпада (якщо такий з'явився в Панелі управління після установки драйвера). Як правило, тут присутній кнопка «Зупинити пристрій», що дозволяє просто вимкнути тачпад. Однак більш гнучку можливість відключення і підключення тачпада надає прапорець «Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші». В цьому випадку тачпад буде неактивний при наявності миші, а після її видалення з порту USB знову запрацює без необхідності окремо його включати.
  3. Найбільш гнучкий спосіб відключення тачпада при відсутності зовнішньої миші заснований на простому спостереженні: коли користувач вводить текст (і виникає ризик випадкового спрацьовування тачпада, що викликає бажання відключити тачпад), він, як правило, одночасно не користується тачпадом або мишею. Саме це використовує в своїй роботі утиліта TouchFreeze компанії Google: вона просто відключає тачпад під час введення користувачем тексту, і знову включає при припиненні використання клавіатури. Завантажити утиліту можна з офіційного сайту: http://code.google.com/p/touchfreeze/