Як добути граніт.

Видобувники граніту знають, що при видобутку з нього блочного каменю якість цього каменю безпосередньо залежить від наявності в його складі інтерн, мікротріщин і транскристаллитного тріщин, тобто від ступеня пошкодженості мінералів. Якраз цим і визначається якість товару і його довговічність.
Інструкція
1
Видобувають граніт декількома способами. У Росії в основному застосовується метод вибуху земних шарів. Для цього необхідно в гірській породі зробити дірку, в яку потім закладається вибухівка. Серед уламків породи відбираються найбільші її шматки, з яких вже виготовляються гранітні плити. Даний спосіб видобутку граніту є найдешевшим. На жаль, частина матеріалу кришиться, тим самим будучи непридатною для обробки. На виробництво йде близько 70% граніту, видобутого таким способом.
2
Є також більш економний, але і дорожчий спосіб видобутку каменю. Він вимагає застосування повітряної подушки, за допомогою якої відколюються гірські породи. Користуючись цим способом, необхідно точно контролювати місця, в які порода дає тріщину, чого при вибуху робити зовсім не обов'язково. З такого граніту якраз робиться гранітна бруківка, а також деякі інші продуті обробки каменю. Граніт, видобутий таким способом, практично не має внутрішніх дефектів, які можуть утворитися від вибухової хвилі.
3
Ще одна методика ґрунтується на використанні каменеріза. Вона дуже дорога, але і дуже популярна на сьогодні. За допомогою каменеріза можна добувати найякісніший граніт. Мікротріщини при такому способі в матеріалі відсутні геть.
4
Головним достоїнством граніту є його довговічність. Свідченням тому є безліч будівель по всьому світу з фасадами, обробленими цим каменем. Цей матеріал може стояти століттями. Крім того, граніт досить гарний на вид. А має він не тільки традиційну чорно-сіре забарвлення, але і коричневу з усіма її відтінками та іншу. Граніт допоможе вам зробити власну оселю унікальним. Також цей камінь широко застосовується для облицювання набережних і мостів.
5
Проте варто пам'ятати, що граніт - камінь досить важкий. Тому приділяйте більше часу розрахунками, працюючи з ним, щоб стіна вашого нового заміського будинку раптом не обвалилася від навалилася на неї тяжкості.
Зверніть увагу
На північному заході Росії добувають дуже декоративний граніт-рапаківі. Родовища Забайкалля і Ільменських гір на Уралі багаті амазонітовим гранітом. Існують родовища граніту, які розробляються лише періодично, і видобувається там граніт йде, в основному, на бут і щебінь.
Корисна порада
Від того як видобувають граніт сильно залежить його якість. Існує декілька способів видобутку граніту. Серед уламків породи відбирають найбільш великі шматки і виготовляють з них гранітні плити. Це найдешевший із способів видобутку граніту, хоча якість каменю погіршується. Велика частина граніту кришиться і, придатний для виробництва матеріал становить лише 70%.