Як закладати фундамент будинку. Як закласти фундамент для будинку.

Закладці фундаменту багато забудовників приділяють не так багато часу, як попало. Якщо фундамент не буде зробленим на совість, заміський будинок або котедж, що стоїть на ньому, може зіткнутися в майбутньому з істотними проблемами. Тому варто висвітлити питання закладання фундаменту поподробнее, приділивши особливу увагу підготовчим процесам, які є самими трудомісткими.
Інструкція
1
Як і перед будь-яким етапом будівництва заміського будинку або котеджу, перед закладкою фундаменту потрібно провести деякі підготовчі роботи. Перш ніж викопувати траншею або яму під фундамент, подбайте про зняття верхнього рослинного шару по всій території майбутнього фундаменту , включаючи відведену під вимощення площу. Так ви позбавитеся від псування дерева, загнивання рослинності та інших не менш прикрих неприємностей.
2
Ретельно підготувавши територію під фундамент, приступайте до наступного кроку його закладки. Йдеться про риття ям і траншей. Приділіть особливу увагу тому, щоб вони відповідали нормам і стандартам. Розміри ям і траншей безпосередньо залежать від рівня залягання грунтових вод, властивостей даного грунту і глибини його промерзання.
3
Глибина промерзання в різній місцевості різна. Однак всі нюанси, які стосуються даного питання, вам пояснить хіба що професіонал будівельної справи. Самостійно вирішити проблему без відповідної освіти і знань, у вас навряд чи вийде. Якщо неподалік від вас є проектні або будівельні організації, можна спробувати поцікавитися там. Так ви заощадите не тільки свій дорогоцінний час, а й кошти. Там же можна задати кілька запитань щодо грунту у вашій місцевості. Ці знання вам знадобляться. Велика частина параметрів закладки фундаменту визначається в залежності від розмірів ями або траншеї.
4
Глибину траншеї зазвичай мають таку: менш метра і більше метра. ВО другому випадку траншея робиться з розширенням догори. А якщо її глибина не перевищує 60 см, в такому випадку стінки траншеї робляться вертикальними. Розібравшись з траншеєю можна сміливо починати заливати бетонний фундамент. Тут ви не повинні зіткнутися з істотними труднощами. В крайньому випадку, завжди можна звернутися за невеликим радою до сусіда по ділянці.
Саме фундамент виступає основою будь-якого будинку. З нього починається будь-яке будівництво. Тільки надійний фундамент може забезпечити будовою довговічність. Необхідно дотримуватися технологію укладання.
Інструкція
1
Від виду ґрунту повністю залежить глибина, на яку буде закладатися фундамент . Також потрібно при цьому врахувати глибину промерзання і рівень ґрунтових вод. Дані показники можна визначити, якщо вирити колодязь глибиною близько 2 метрів. Закладка фундамент а повинна проводитися нижче глибини промерзання грунту.
2
Необхідно бути гранично уважним при зведенні будівель на пилових пісках, які насичені водою. Проблеми можуть виникнути і з мулистих і лесовидний грунтом. В якості природного підстави вкрай не рекомендується використовувати рослинні грунти і торфовища.
3
Якщо природний ґрунт не може забезпечити хорошу стійкість споруджуваного на нього будівлі, потрібно займатися пристроєм штучного підстави. Найпростішим штучним підставою вважається пісок і щебінка. Їх найкраще застосовувати тоді, коли за геологічними умовами необхідно пристрій глибоких фундамент ів. У даній ситуації підстава буде замінювати частину бутової кладки фундамент а. Досить часто використовують піщані і щебеневі фундамент и для збільшення площі передачі тиску на грунт від підошви фундамент а.
4
Під несучі стіни будинку необхідно робити фундамент шириною, залежною від допустимого навантаження на грунт, а також від навантаження на грунт, створюваної стінами. Для початку необхідно намітити місце розташування фундамент а. Розбити цю площу можна за допомогою шнура і великого кутника. Розміри повинні бути кілька разів перевірені. На відстані 1 метра від кілочків повинна бути встановлена обноска, яка складається із стовпів з прибитими на рівні 1 метра від землі дошками. Після цього необхідно ретельно перевірити і усунути наявні несправності. Щоб визначити товщину стіни фундамент а потрібно по обидва боки перших осей натягнути другі. По обох осях на землі проводять лінії і намічають контури внутрішньої і зовнішньої сторін фундамент а.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iUQdetAqO_M