Як підібрати автоматичний вимикач. локальна мережа билайн якщо немає доступу.

Автоматичні вимикачі найчастіше називають просто «автоматами». Призначені вони для захисту електромереж від коротких замикань і перевантаження. Раніше замість автоматів використовувалися пробки, куди вставлялися запобіжники. Головна перевага автоматів - це простота в зверненні. Щоб його включити його повторно, не треба міняти запобіжник. Просто підніміть важіль. Перед підбором автоматичного вимикача ознайомтеся з їх основними характеристиками.
Інструкція
1
Перша характеристика автоматів - це номінальний струм, що характеризує значення сили струму, який здатний пропустити автомат. Ця характеристика вимірюється в амперах. Якщо вона перевищується, автомат просто спрацьовує, тут же розмикаючи мережу. Існує ряд стандартних значень номінального струму в діапазоні від 6 до 100 А.
2
Короткострокове значення струму, при якому автоматичний вимикач не спрацьовує, характеризується класом спрацьовування. Це друга основна характеристика будь-якого автомата. Є три класи спрацьовування. Це «B», «C» і «D». В електромережах без істотних стрибків напруги (3-5 значень номінального струму) використовуються автомати класу «B». А в офісах і квартирах, а також в котеджах в основному використовують вимикачі класу «C», розраховані на струми, які можуть перевищувати значення номінального струму в 5-10 разів. Останній за рахунком клас спрацьовування автоматів - це клас «D». Такі автомати розраховані вже на значні величини (10-50 значень номінального струму).
3
Описані характеристики обов'язково повинні бути відображені на корпусі автоматичного вимикача. Приклади: B4, D25, C9 і так далі.
4
Також автомати підрозділяють за кількістю фаз (полюсів): У квартирах зазвичай коштують однофазні (однополюсні) автомати, які розмикають фазний провідник. Вимикачі типу «фаза + нейтраль» ідвофазні вимикачі застосовуються рідше. З їх допомогою розмикаються два дроти: нульовий (N) і фазний (L). Трьох- і чотирифазні автомати застосовуються, в основному, в промислових установках з 380-вольта напругою.
5
Рекомендуємо будинки ставити кілька окремих автоматів класом спрацьовування «C». Перший з них вхідний, а інші йдуть на різні лінії окремо один від одного (один в зал, другий в кухню і так далі).
6
Вибираючи номінальний струм, враховуйте сумарну потужність підключаються до мережі приладів і якість проводки. Номінальний струм вимикача при цьому повинен бути менше, ніж максимальний струм, який витримує проводка. Приклад: для мідного проводу, що має перетин 2,5 мм2 потрібно підключати автомат на 20А максимум, для перетину 4 мм 2 - 32А.