Як вирізати вікно.

Запорошений і темний горище можна перетворити на нову майстерню і навіть житлову кімнату, вставивши в похилий дах вікна. Проробити в даху віконний проріз технічно набагато простіше, ніж пробивати кам'яні стіни. Невелике слухове віконце зазвичай розташовується в проміжку між двома кроквами. В такому випадку головним завданням є прорізування покриття даху, видалення черепиці та перепилювання перекладин. З металевими дахами складніше - черепицю можна розбити, а ось метал доведеться свердлити і пиляти.
Інструкція
1
Якщо ви бажаєте влаштувати велике вікно , швидше за все, доведеться перепилювати також і крокви, а потім ставити регульовані по висоті підпірки. Ширина необхідного віконного прорізу часто виходить за межі відстані між кроквами. В цьому випадку вам доведеться зробити імітацію крокви з однією з сторін отвору. Але робиться це вже після вставки обрамлення нижньої і верхньої частин отвору. Якщо знадобиться перенести обрешетіни і підкоси, краще буде проконсультуватися з професійним будівельником, який дасть корисні поради по рівномірному розподілу навантаження.
2
Описана нижче техніка підходить практично для будь-яких прорізів врівень з похилим дахом. Весь обсяг робіт можна проводити всередині будинку, але все ж не зайвою буде покупка шматка поліетилену на випадок випадання опадів, а також установка на кромку даху огорожі, щоб черепиця (якщо у вас черепичний дах) не падала вниз.
3
Розміщення крокв. Спочатку відзначте на внутрішньої межі крокви верх запланованого отвору. Потім один кінець прямокутного бруска прикладіть до цієї позначки, після чого прибийте до крокв. За допомогою рівня слід встановити брусок, прибитий однією стороною, в горизонтальне положення, а також нанести відмітку на яке виконує роль другої сторони прорізу сусіднє кроква. Нанесіть лінію обріза, скориставшись косинцем. Якщо задуманий проріз ширше відстані між двома кроквами, потрібно буде також нанести позначки на крокви проміжні. Після цього по описаній вище методиці розмітьте нижній край віконного отвору.
4
Видалення покриття даху та черепиці (металочерепиці, профлиста або іншого матеріалу). В межах запланованого прорізу виріжте покриття даху, залишивши край (100 мм) для фінальної обробки. Потім обережно вийміть з розміченій площі черепицю. Першу черепицю ви можете розбити молотком, а потім по одній витягати і решта. Якщо ви подбали про огорожі, то черепиця з даху не впаде. А от з профнастилом справи йдуть складніше. Краще просвердлити кілька отворів, після чого по ним випиляти необхідний шматок даху. Вирізати лист і витягувати черепицю краще з достатнім запасом по всім сторонам, щоб можна потім було провести остаточну обробку віконного прорізу.