Як відключити сплячий режим. Як вивести із сплячого режиму ноутбук.

Для економії електроенергії, що витрачається комп'ютером, в операційних системах сімейства Windows передбачені різноманітні заходи, а однією з найбільш часто використовуваних є сплячий режим. Він дозволяє автоматично або по команді користувача переводити комп'ютер в режим роботи, коли більша частина його функцій відключена, а споживання електроенергії зведено до мінімуму, а в режимі глибокого сну («сплячка») комп'ютер і зовсім відключається, при цьому зберігаючи стан всіх відкритих вікон і додатків , щоб при включенні його можна було майже миттєво відновити.

Проте у ряді випадків перехід в сплячий режим може створювати користувачу незручності. Щоб відключити сплячий режим спробуйте одну з наступних рекомендацій:

  1. Відкрийте Панель управління, виберіть елемент «Електроживлення». У лівій частині вікна натисніть посилання "Налаштування переходу в сплячий режим». Тут можна налаштувати тривалість періоду неактивності користувача, після якого система автоматично переходить в сплячий режим. Зокрема, вибравши значення «Ніколи» користувач може відмовитися від автоматичного переходу в сплячий режим повністю. Натиснувши посилання «Змінити додаткові параметри живлення» можна відкрити вікно тонких налаштувань перемикання режимів електроживлення, що дозволяють задати поведінку системи в різних ситуаціях, включити або виключити необхідність її перемикання в сплячий режим, включить таймери виходу із сплячого режиму і задати їх значення, і так далі.
  2. Режим глибокого сну використовують не всі, а для його реалізації система резервує на жорсткому диску достатньо великий обсяг дискового простору. Якщо відключити сплячий режим цього виду, то зайняте файлами глибокого сну (hiberfil.sys) можна буде звільнити для користувача файлів і програм. Зробити це досить просто: Пуск - Програми - Стандартні - Службові - Очищення диска. У вікні, встановіть прапорець «Очищення файлів режиму гібернації» і натисніть «Ok». Файли гібернації будуть видалені, режим гібернації відключений, а дисковий простір звільнено.
  3. Ще один спосіб відключення режиму глибокого сну припускає використання командного рядка, дозволяючи використовувати цю функцію в пакетних файлах. Просто введіть у командному рядку або вікні "Виконати" команду powercfg -H OFF.