Як сформувати книгу.

Пройшли ті часи, коли книги можна було знайти тільки в магазинах і бібліотеках. Сьогодні кожен бажаючий може призвести її в домашніх умовах. І якщо твір книжкового змісту - процес не всім доступний, то надати паперу і картону форму книги можна після 10-хвилинного вивчення техніки створення палітурки.
Вам знадобиться
  • Папір, картон, клей, нитки, голка, ножиці, ніж, лінійка, олівець
Інструкція
1
Складіть аркуші книги навпіл. Краще згинати кожен лист окремо, щоб через товщину стопки НЕ змістити лінію згину в сторону. Потім складіть всі аркуші, вставивши їх один в одного, з силою проведіть по корінці твердим гладким предметом і залиште стопку на день під важким пресом.
2
Приступайте до зшивання аркушів книги. Складіть їх по 10-20 штук в окремі книжки. За допомогою лінійки і олівця відзначте на лини згину місця проколів так, щоб вони розташовувалися в 3-4 см один від одного і були розташовані симетрично по відношенню від середини корінця.
3
Відріжте досить довгу нитку так, щоб її вистачило на прошивание всієї книжки, але при цьому ви в ній не заплуталися. Нитка повинна бути міцна і не тонка, щоб не різала папір. Занадто товста ж нитка буде перешкоджати вільному закриванню сторінок. Проткніть шилом отвори для стібків і зшивайте книжку швом «вперед голку».
4
Прошивши перший ряд до кінця, прикладіть другу книжку до першої та тієї ж ниткою продовжуйте шити, на цей раз вдев голку в перший отвір зверху. Дошів до кінця другого ряду, просмикніть голку під сусідній стібок на першій книжці і зав'яжіть вузол. Нитку не обрізайте, продовжуйте шити нею всі інші книжки, не забуваючи скріплювати їх один з одним зазначеним способом. Зшиті блоки притисніть пресом, прикладіть лінійку по краю сторінок і рівно обріжте листи за допомогою ножа з круглим лезом (в ідеалі краще використовувати гільйотинний різак).
5
Коли цей етап роботи завершено, виріжте з тонкої бавовни дві смужки, шириною рівні ширині стібка, а завдовжки трохи менше, ніж ширина сторінок. Всуньте ці смужки під стібки на рівній відстані від країв книги. Тобто, наприклад, під третій стібок знизу на першій, другій, третій і т.д. книжках.
6
Виріжте з крафтового паперу два прямокутники розміром менше сторінок книги на 3-4 см. Зігніть у кожного з них 1 см скраю і приклейте відігнутої частиною до першої та останньої сторінок відповідно. Зверху на крафт наклейте кінці смужок тканини.
7
З щільного, але не ламкого картону виріжте корінець книги. Висота і ширина його перевищує висоту і ширину сторінок приблизно на 5 мм. Приклейте його краями до книжок так, щоб в закритому стані сторінки лежали вільно.
8
Підготуйте обкладинку. Виріжте її з щільного картону по висоті корінця і шириною на 5 мм більше ширини сторінок. Можна обклеїти її декоративним папером або тканиною, закріпивши на звороті обкладинки клеєм.
9
З щільного паперу виріжте форзаци (їх розмір відповідає розвороту книги) і наклейте поверх слізури (її виготовлення описано в п.6). Потім наклейте на форзаци передню і задню обкладинки.