Як спіймати головня.

Головень - риба дуже полохлива і обережна. Якщо побачить фігуру людини, тут же йде з місця лову. Особливо активний спосіб життя головень веде взимку і влітку. Маючи таку можливість, досвідчені рибалки ловлять в цей сезон велика кількість риби. Головень воліє місця з твердим дном, гальковим або піщаним. Дуже важливим фактором проживання цієї хижої риби - чиста і проточна вода. Ловити головня можна кількома способами - вудкою, спінінгом, нахлистом і донкою.
Вам знадобиться
  • - вудка,
  • - гачки,
  • - грузила,
  • - поплавок,
  • - наживка.
Інструкція
1
Якщо ви рибалите взимку, то конечно не обійдеться без льодоруба. Але так як головень дуже полохливий, підходити до пробитим лункам потрібно тихо і обережно не раніше ніж через 30 хвилин після пробивання льоду. Після цього лунку потрібно затемнити - засипати снігом, залишити лише невеликий отвір для блешні. Взимку можна використовувати саморобну блешню у вигляді сріблястої крапельки, довжина такої блешні повинна становити не менше двох сантиметрів. Гачок підійде 5-6 розміру, волосінь товщиною не більше 0,2 мм, також зимова вудка повинна бути оснащена спеціальним кивком і котушкою. Так як головень мешкає на дні, мормишку опускаємо не вище, ніж на один метр вище дна і робимо коливання вудкою так само, як і при лові окуня. Головень вистачає приманку впевнено, тягнучи вниз. В цей час потрібно зробити невелику підсічку і витягнути рибу назовні.
2
Влітку можна ловити головня на найпростішу вудку. Кращий час для лову головня - тихий, спокійний і безвітряний вечір. Головень дуже любить швидку течію, тому потрібно правильно вибрати поплавок, щоб при течії він не завалювався. Запас волосіні в котушці повинен бути не менше 50 метрів. Для лову невеликих голавлей використовувати гачки під номером 10-12, відмінна наживка - личинка бабки або ракова шийка. Грузило прикріпити в 1,5 метрах від наживки, а поплавок в 20 сантиметрах від грузила (поплавок повинен бути великий). Вибрати місце закидання на 30 метрів вище за течією і пустити снасть. Залишилося лише чекати покльовок.
3
Донку оснастити гачком 7-10 розміру, грузило повинно бути плоске і достатня за вагою. Гачок прив'язати на повідець вище грузила на 30 сантиметрів. Тепер вибираємо відповідну насадку: влітку - улейки, ракова шийка, піскарі і купка черв'яків, восени - жабеня довжиною 5-7 сантиметрів, якого потрібно посадити на подвійний гачок 6-8 розміру. Підготовлену донку закинути в місця середнього і повільного течії з галькові або піщаним дном. Помітивши невеликі клювання, звільніть волосінь і подайте її трохи вперед, потім необхідно провести підсічку і вивудити головня .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n2OeMoFwoiA