Як підібрати кий.

В більярді важливо не тільки ігрове майстерність. Грамотний гравець також повинен володіти умінням правильно підбирати інвентар. А головним інструментом при грі в більярд, безумовно, є кий . Проте вибрати кий не так вже й складно, будучи ознайомленим з деякими хитрощами цієї справи.
Інструкція
1
Перша характеристика кия - це його довжина. Стандартне її значення - 155-165 см. Однак вона може варіюватися в ширшому діапазоні, адже зростання і довжина рук і гравців різні. Классичес кий і перевірений спосіб підбору кия по довжині такий: поставте кий на бампер перед собою. Його наклейка повинна знаходитися трохи вище вашого підборіддя.
2
Вага інструменту. Кий, в основному, важче кулі в 2,5 - 3 рази. Тобто, важити він повинен десь 500-700 гр.
3
Баланс кия - дуже важлива характеристика. У стандартного кия, встановленого на пальці або ребрі руки, відстань від бампера до центру рівноваги становить 35-45 см. Хоча в залежності від майстерності гравця, різновидів гри та інших факторів, баланс кия може бути зміщений.
4
Геометрія описуваного інструменту. Діаметри в тій чи іншій частині кия можуть підбиратися, виходячи з переваг виробника. Але загальноприйнятий діаметр кия в основі складає 27-30 мм. Який буде діаметр наклейки, вирішує сам гравець. Новачки обходяться діаметром наклейки 12-12,5 мм, а професіонали часто вибирають більший діаметр.
5
Кий обов'язково повинен бути ідеально рівним. Це перевіряється кількома способами. Візьміть кий в руки, як би прицілюючись з рушниці, після чого покрутіть інструмент навколо поздовжньої осі. Також його можна покатати по поверхні столу. Складові киї потрібно катати не тільки в зборі, але і кожну їх деталь окремо. Також зверніть свою увагу на якість з'єднань. Сполуки в скручування не повинні мати ні залишків клею, ні тріщин, ні зазорів.
Корисна порада
Сподіваємося, що вам знадобляться описані в цій інструкції поради. А решта знання прийдуть самі по мірі вашого навчання всім тонкощам гри в більярд.