Як навчитися самому грати на піаніно.

Музика в усі часи була і залишається великою силою, здатною передати всю гаму почуттів та емоцій людини. Людина, яка вміє грати на музичному інструменті, стане душею будь-якої компанії. Крім того, музика є прекрасним способом самовираження. Якщо у вас немає вільного часу або коштів, щоб відвідувати музичну школу або ж найняти приватного педагога, існує можливість навчитися грати на піаніно самому.
Вам знадобиться
  • Піаніно, комп'ютер, інтернет, самовчитель.
Інструкція
1
Скачайте в інтернеті відео-уроки по грі на піаніно або самовчитель, який навчає грі на піаніно . Відео-уроки є найбільш ефективним способом досягти бажаного результату. Підійде і друкований самовчитель. Спочатку з його допомогою в ознайомитеся з тим, як розташовані клавіші, дізнаєтеся трохи теорії про ноти, їх тривалості, позначенні і способах гри. Маючи під рукою інструмент, ви зможете відразу приступити до уроків. Але не забувайте про теорію, навчитеся розрізняти скрипковий і басовий ключ, тональності і правила їх визначення.
2
Регулярно, в ідеалі щоденно, займайтеся по скачаним матеріалами, дотримуючись строгу черговість завдань. По-перше, складність таких наростає і при навчанні гри на фортепіано важливо розуміти, що тут, як математиці, все подальші теми базуються на декількох основних - на гамі, читанні нотного стану і т.д.
3
Не ігноруйте програвання гам і арпеджіо, навіть якщо вам це здається нудним заняттям - це розминка для пальців і хороша зарядка для кисті, що важливо для піаністів, адже руки повинні бути тренованими. Одних знань, де які клавіші розташовані недостатньо, потрібна практика.
4
Тренуючись техніці гри тих же гам, паралельно слід приділити увагу вивченню термінів, які позначають темпи і прийоми гри. Наприклад, одні і ті ж ноти можна зіграти по-різному, так як клавіші можна натиснути уривчасто (стаккато) і «злито» (легато). Крім того, грати можна повільно (adagio і ін.) Або швидко (allegro та ін.).
5
Приділіть увагу розмірності такту. Варто почитати літературу і послухати відповідну музику, щоб зрозуміти різницю. Наприклад, вальс відрізняється розміром три чверті (коли рахунок одного такту становить «раз-два-три»). Очевидно, що від теорії музики та знань основ залежить правильність читання нот і вміння гри в цілому.
Зверніть увагу
При самостійному навчанні гри на піаніно завжди залишається ризик неправильної постановки рук. Щоб уникнути даної проблеми фахівці рекомендують хоча б на перших порах брати уроки у професійних репетиторів, саме з метою правильної постановки кисті. Від цього залежить сила натискання клавіші, швидкість, тренування пальців.
Корисна порада
Інтерактивні програми дозволяють підключити до комп'ютера синтезатор або міді клавіатуру. В цьому випадку комп'ютер буде миттєво повідомляти вам про допущені помилки. Що, безсумнівно, прискорить процес навчання і поліпшить якість виконання. Хоча фахівці впевнені, що заняття за допомогою комп'ютера спотворюють відчуття, і грати потім на справжньому піаніно практично неможливо.